ارسال فایل
نسخه جدید پرینتر قلمی 3Doodler
آگوست 1, 2015
پرینتر سه بعدی گرافین
آگوست 1, 2015

پرینت سه بعدی آچار در ایستگاه فضایی

هنگامی که فضا نوردان در فضا نیازمند یک آچار در فضا بودند، ناسا فایل پرینت سه بعدی را بجای خود آچار ارسال نمود. پرینتر سه بعدی ناسا طوری ارتقا یافته است که بتواند در فضا قابلیت پرینت داشته باشد تا بتوانند امکان تولید قطعات حیاتی جایگزین را در خود فضاپیما مورد بررسی قرار دهند. پرینتر سه بعدی Zero­G در هفدهم نوامبر توسط Barry Wilmore در فضا نصب و کالیبره گردید. در تاریخ 24 نوامبر، اولین فرمان پرینت سه بعدی جهت ساخت اولین نمونه پرینت شده ارسال گردید و از آن تاریخ به امروز، تعداد 21 قطعه توسط این پرینتر در فضا پرینت شده است.

در یکی از موارد، فضا نوردان نیازمند یک عدد آچار بودند و در این موقع ناسا، بجای صرف هزینه بسیار و ارسال آچار، فایل پرینت سه بعدی آچار را برای آنها ارسال نمود. جهت این کار، آچار مورد نیاز در نرم افزار CAD طراحی گردید و سپس در روی زمین نمونه ای از مدل طراحی شده پرینت گردید و در نهایت فایل طراحی شده به فضا ایمیل گردید تا نیاز فضانورد برطرف گردد. بدین وسیله، امتحان پرینت سه بعدی در فضا با موفقیت به پایان رسید.

آقای Chen در یکی از پست های خود گفت که این قطعات مورد استفاده قرار خواهند گرفت تا اثر بلند مدت میکرو جاذبه (Microgravity) بر روی پروسه پرینت سه بعدی مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم عملکرد مدل های طراحی شده و تولید شده را در فضا را پیش بینی نمائیم. او همچینین پروسه کارکرد را بدین گونه توصیف نمود: ابتدا، قطعه مورد نیاز با استفاده از نرم افزار CAD طراحی گردید و مدل طراحی شده به فرمت کد زبان ماشین (G-Code) پرینتر سه بعدی تبدیل گردید. سپس کد ایجاد شده با استفاده ار نرم افزارهای خانگی و ناسا به سازمان ناسا ارسال گردید و در نهایت سازمان ناسا آن را به فضا ارسال نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر