ارسال فایل
تولید قلم پرينتر سه بعدی چند منظوره با مواد متفاوت
اکتبر 15, 2015
پرینتر سه بعدی با تکنولوژی SLA
اکتبر 16, 2015

استفاده از پرينتر سه بعدي جهت درمان جنين هاي غير طبيعي

در گذشته هيچ خبري در مورد استفاده از روش نمونه سازي سريع در صنعت پزشکي شنيده و يا منتشر نمي شد ولي امروزه خبرهاي زيادي در مورد استفاده متخصصين و جراحان از تکنولوژي هاي جديد در راستاي کمک به بيماران شنيده مي شود. اين تکنولوژي ها علاوه بر سودمند بودن بسيار کم هزينه تر بوده و در بسياري از موارد باعث کاهش بسيار زياد دوره نقاهت مي شود.

حالا، اين تکنيک ها باعث شده است تا جراحان بتوانند تقريبا هر چيزي را مورد عمل جراحي قرار دهند. به عنوان مثال مي توان به جراحي صورت، جا گذاري امپلنت هاي تيتانيومي پرينت سه بعدي شده و غيره اشاره نمود و حالا پيشرفت به گونه اي شده است که جراحان بر روي چيزهاي کوچک انساني مانند جنين تمرکز نموده اند.

روشهاي سنتي عمل جراحي روي جنين ريسکهاي بسيار زيادي براي جنين و همچنين مادر جنين به همراه دارد و مي تواند باعث مشکلاتي از قبيل سقط جنين و خونريزي گردد و در برخي موارد اين گونه جراحي ها مي تواند باعث تاثير بر روي مغز جنين گردد.

اخيراً تعدادي از متخصصين بيومهندس، جراحان جنين و متخصصين زنان در حال کار بر روي پروژه اي مي باشند که بتوانند از اسکن سه بعدي و پرينتر سه بعدي در جهت درک بيشتر مشکلات جنين استفاده نمايند. در اين پروژه از اسکنر سه بعدي جهت اسکن نمودن جنين استفاده مي شود و سپس با استفاده از پرينتر سه بعدي جنين پرينت سه بعدي مي گردد و اين باعث مي شود تا آنها به راحتي بتوانند مشکلات و اختلالات را کشف نموده و روشهاي درمان را مورد بررسي قرار دهند. اين روش نسبت به روشهاي قديمي جراحي داراي خطرات بسيار کمتري مي باشد.

در آپريل سال 2015 عمل جراحي با موفقيت انجام گرفت که در خود خود بي نظير بود. در اين عمل جراحي از يک جنين پرينت سه بعدي شده بهره گرفته شد تا پروسه عمل جراحي شبيه سازي گردد. با استفاده از اين شبيه سازي، جراحان توانستند نا هنجاري موجود را شناسايي کرده و آن را رفع نمايند. لازم به ذکر مي باشد که عمل جراحي در مرحله جنيني باعث مي شود تا عملهاي جراحي متعدد در کودکي به شدت کاهش يافته و يا از بين برود.

با در نظر گرفتن فوايد استفاده از پرينترهاي سه بعدي در روند عمل جراحي، مي توان گفت که دکترها و جراحان بسياري در حال جستجوي روشهاي جديد استفاده از پرينتر سه بعدي در راستاي کمک به بيماران و همچنين شبيه سازي پروسه عمل جراحي مي باشند. در حال حاضر تکنولوژي پرينت سه بعدي به آنها کمک مي نمايد تا نمونه شبيه سازي شده را به راحتي توليد نموده و آن را بررسي نمياند و همچنين استفاده از پرينترهاي بيو پزشکي اين امکان را فراهم مي نمايد تا متخصصين و جراحان بتوانند اندامهاي مورد نياز را با استفاده از سلولهاي خود بيمار پرينت سه بعدي نمايند.

در حال حاضر از تکنولوژي پرينت سه بعدي هم جهت شبيه سازي جنين و هم براي يافتن اختلالات جنين استفاده مي شود و مي توان گفت که پرينتر سه بعدي در حال ايفاي نقش بسيار مهمي در صنعت پزشکي مي باشد.

مطابق ساير صنايع، صنعت پزشکي در حال انقلاب مي باشد و اين بخاطر استفاده از انواع مختلفي از پرينترهاي سه بعدي مي باشد که در اختيار مهندسين و متخصصين قرار گرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر