ارسال فایل
cocojet, جدیدترین پرینتر سه بعدی شکلات
جولای 22, 2015
نسخه جدید پرینتر قلمی 3Doodler
آگوست 1, 2015

اولین آپارتمان ساخته شده با پرینترهای سه بعدی

پرینترهای سه‌بعدی به شکل باور نکردنی کاربردی از آب در آمدند؛ از این فناوری در صنایع مختلف از پزشکی و ساخت اعضاء مصنوعی بدن انسان تا ساختمان سازی استفاده می‌شود! به تازگی اولین ساختمان بنا شده با پرینترهای سه بعدی در متراژ ۱۱۰۰ مترمربع در چین بنا شده است

china-winsun-3d-printed-villa-six-floor-building-3d-printing-3ders-5

سال گذشته یک کمپانی چینی به نام وین‌سان ادعا کرد که قادر است ۱۰ خانه را در ۲۴ ساعت پرینت بگیرد. این کمپانی از فناوری پرینت سه بعدی و با ترکیب مصالح ساختمانی با ضایعات صنعتی مثل شیشه و نخاله‌های ساختمانی برای ساخت و ساز، استفاده می‌کند. این کمپانی همچنین برای سفت و سخت شدن خروجی، از مواد مخصوصی استفاده می‌کند.

ای شرکت برای نمایش قدرت فناوری خود، یک آپارتمان ۵ طبقه به مساحت ۱۱۰۰ متر مربع راپرینت کرده است! اگر به اندازه‌ی کافی شگفت‌زده نشده‌اید باید بدانید که در این بنا، علاوه بر ساختمان اصلی، دکوراسیون داخلی و خارجی نیز پرینت سه بعدی شده‌ است.

بخش‌های مختلف این ساختمان توسط پرینتر سه‌بعدی ساخته شده که طی ۱۰ سال توسط ما یوهه، توسعه یافته است. این بخش‌ها ابعادی در حدود ۶.۵ متر در ۱۰ متر داشته‌اند.در این فناوری نقشه‌ی کلی ساختمان توسط نرم‌افزارهای CAD کشیده شده و سپس قالب آن تهیه می‌شود و کامپیوتر توسط بازو‌های مکانیکی غول‌پیکر مصالح را روی هم قرار می‌دهد درست مانند آشپزی که در حال تهیه‌ی کیک است.

دیوارها در این روش به صورت توخالی و زیگ‌زاگ در دل یکدیگر قرار می‌گیرند تا استحکام بیشتری پیدا کرده و مقاوم شوند.در این روش، بین ۳۰ تا ۶۰ درصد از تولید ضایعات کاسته می‌شود و می‌توان هزینه‌های تولید ساختمان را بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش داد. کل هزینه‌ی ساخت ساختمان ۵ طبقه و تمام تجهیزات آن تنها ۱۶۱ هزار دلار هزینه داشته است.

کمپانی وین ‌سـان امیدوار است که بتواند امکان ساخت بنـاهـای بزرگ‌تر را نیـز با فناوری پرینتر سه‌ بعدی میسر کند تا بتوان با این فناوری پل‌های عظیم یا برج‌های چندین طبقه ساخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی