ارسال فایل
ایجاد نقشه سه بعدی هر منطقه ای با استفاده از پرینتر سه بعدی
اکتبر 19, 2015
معرفی دو نوع فیلامنت جدید تحت عناوین Nylforce550 و Nylon-Carbon توسط شرکت Sharebot
اکتبر 20, 2015

برنامه شرکت e-Nable جهت تولید 6000 عدد دست مصنوعی با استفاده از پرینتر سه بعدی تا سال 2017

هر روزه شاهد کاربردهای متفاوتی از پرینترهای سه بعدی از قبیل هلی کوپترهای قابل پرواز، قطعات اتومبیلهای مسابقه و هزاران چیز دیگر هستیم و بحث کردن در مورد بهترین کاربردهای پرینترهای سه بعدی کاری سخت و گیج کننده است چرا که این محصولات در همه جا و در هر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. اما می توان گفت که یکی از بهترین کاربردهای پرینترهای سه بعدی، استفاده از آنها جهت تولید اندامهای مصنوعی و بخصوص دست مصنوعی برای کودکان می باشد.

پروتزهای کنونی که به روش سنتی ساخته می شوند بسیار گرانقیمت می باشند و معمولاً در حدود چند ده هزار دلار می باشد. اما باید توجه داشت که در کودکان که دارای رشد خیلی سریعی می باشند و بدن آنها پیوسته در حال تغییر می باشد و متناسب با رشد آنها این اندام مصنوعی نیز باید تعویض شوند که باعث فشار مالی زیادی به خانواده ها می شود. با ورود پرینترهای سه بعدی به بازار و استفاده از آنها در پرینت سه بعدی اندامهای مصنوعی تا حدودی این مشکل حل گردیده است.

شرکت e-NABLE یکی از شرکتهایی می باشد که در حال استفاده از پرینترهای سه بعدی جهت تولید اندامهای مصنوعی می باشند و شرایطی را محیا نموده اند تا مهندسان بتوانند از پرینترهای سه بعدی جهت تولید اندامها و پروتزهای مصنوعی استفاده نمایند. این شرکت تمامی تلاش خود را می نماید تا بتواند مهندسان خود را در کمک کردن به افراد ناتوان و بخصوص کودکان و خانواده آنها ترغیب نماید و بدین ترتیب بتواند باری را از روی دوش آنها بر دارد.

این شرکت ماه گذشته اعلام کرد که یک بودجه کمکی به اندازه ششصد هزار دلار از شرکت گوگل جهت کمک به سازمانهایی که در راستای اتصال مهندسان طراح اندامهای مصنوعی و خانواده های نیازمند فعالیت می نمایند دریافت نموده است. حالا این شرکت اعلام کرده است که انها در حال برنامه ریزی جهت هزینه نمودن این بودجه سخاوتمندانه می باشند.

در میان سایر جزئیات این کمک سخاوتمندانه، آنها اعلام کردند که می خواهند این کمک سخاوتمندانه را صرف استخدام افراد بیشتر جهت کمک رسانی، تولید نرم افزارهای نیازمند کمک رسانی و در نهایت تولید حدود 6000 عدد دست مصنوعی که با پرینتر سه بعدی ساخته شده اند نمایند.

اضافه نمودن تعداد کارمندان یکی از اهداف اولیه این شرکت می باشد تا بدین وسیله بتواند ارتباط بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان این نوع تجهیزات را تقویت نماید. این افراد کمک خواهند نمود تا پروتزهای بهتری و متناسب با مصرف کنندگان تولید گردد و همچنین اطلاعات بسیار مفیدی از تجربیات آنها جمع آوری خواهد شد. نهایتاً آنها می خواهند شبکه ای عظیم ایجاد نمایند که بتوان از هر نقطه ای جهان و به هر زبانی از آن استفاده نمود.

این شرکت می خواهد اپلیکیشن موبایلی خودش را جهت ایجاد شبکه ای که ارتباط اعضاء در آن تنگاتنگ باشد آپدیت نمایند تا بتوانند بطور اتوماتیک اندازه های درست و دقیق از میزان رشد افراد بدست آورده و متعاقباً پروتز هم سایز را با استفاده از پرینتر سه بعدی تولید نموده و به دست مصرف کننده برسانند. استفاده از موبایل جهت جمع آوری این اطلاعات وسیله بسیار خوبی می باشد چرا که در دسترس تقریباً همه قرار دارد.

در نهایت قسمت جالب ان است که این شرکت قصد دارد حدود 6000 عدد دست مصنوعی را در طول دو سال و با استفاده از پرینترهای سه بعدی تولید نماید که دارای قسمت بسیار پائینی در حدود 25 تا 45 دلار می باشند تولید نمایند. استفاده از پرینترهای سه بعدی باعث می شود که علاوه بر کاهش هزینه تولید، زمان مورد نیاز برای تولید یک عدد دست مصنوعی تا حدود 60 درصد کاهش یابد.

بطور کلی می توان گفت که این شرکت در حال رشد می باشد و آنها تمامی تلاش خود را می کنند تا افراد نیازمند به اندامهای مصنوعی و بخصوص دست مصنوعی را در هر جای جهان شناسایی کرده و پروتز مورد نیاز را به دست آنها برساند. مطمئناً این همه تلاش و کمک رسانی بدون در نظر گرفتن نقش پرینترهای سه بعدی بی فایده خواهد بود چرا که این پرینترهای سه بعدی می باشند که هزینه تولید و همچنین زمان تولید را بشدت کاهش می دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر