ارسال فایل
پژوهشگرانِ روسی گلوله‌های پرینت سه بعدی شده را آزمایش کردند
نوامبر 22, 2016
چاپ شبیه ساز دست مصنوعی با پرینترسه بعدی با 15 دلار
ژانویه 23, 2017

تحلیل گر ارشد Nordea: پرینت سه بعدی می تواند مصرف جهانی نفت را کاهش دهد

پرینت سه بعدی

Thina Margrethe Saltvedt، تحلیل گر نروژی گروه خدمات مالی سوئدی Nordea، بر این باور است که پرینتر سه بعدی و ماشین های برقی- بیشتر از آنچه آژانس بین المللی انرژی (IEA) پیش بینی کرده است-باعث کاهش مصرف جهانی نفت خواهند شد.

پرینت سه بعدی و ماشین های برقی می توانند مصرف جهانی نفت را کاهش دهند.

IEA، سازمانی میان دولتی است که دفتر مرکزی آن در پاریس واقع شده است و به عنوان مشاور در زمینه ی انرژی برای استان های عضو و سایر کشور ها عمل می کند. این سازمان اخیراً پیش بینی کرده است که به علت افزایش روز افزون نیاز جهانی به حمل و نقل از طریق هواپیما، کشتی و کامیون ها و همچنین نیاز به محصولات پتروشیمیایی، مصرف جهانی نفت رو به افزایش خواهد گذاشت.

با این حال، Thina Margrethe Saltvedt ، تحلیل گر نفتی Nordea و آن طور که خود ادعا می کند “خوش بین به تکنولوژی”، این موضوع را اعلام کرده و به این موضوع اشاره داشته است که پرینت سه بعدی و سایر تکنولوژی ها قادرند مصرف جهانی نفت را کاهش دهند.

در جلسه IEA دیروز در کپنهاگ، پایتخت دانمارک، مدیر اجرایی IEA نکات کلیدی چشم انداز جهانی انرژی-که IEA نسبت به انتشار آن به خود می بالد-در سال 2016 را بیان کرد. Saltvedt در طی ایراد سخنرانی خود، به مقابله با این نکات پرداخت و به این موضوع اشاره کرد که قیمت نفت در دهه ی 2010-2000، که جایگزین های کمی برای آن وجود داشت، بالا باقی ماند.

اما در حال حاضر کشتی های با مصرف کمتر، هواپیماهای سازگار با محیط زیست و تعداد روز افزونی ماشین های برقی، مخصوصاً در کشور هایی که به محیط زیست اهمیت زیادی می دهند مانند نروژ، ظاهر شده اند.

گستره پرینت سه بعدی

Thina Margrethe Saltvedt که به تکنولوژی خوش بین است، فرضیه خود را در رابطه با پرینت سه بعدی بیان می کند.

استفاده ی گسترده از ماشین های برقی می تواند فاکتور مهمی در کاهش مصرف جهانی نفت باشد. اما منابع مختلف در مورد این موضوع با یکدیگر توافق ندارند. برای مثال IEA، تخمین می زند که تا سال 2040 حدود 150 میلیون ماشین الکتریکی وجود داشته باشد (و برخی از طریق پرینت سه بعدی تولید خواهند شد) در حالی که آژانس خبری Bloomberg، که Saltvedt با آن موافق است، عدد بزرگ تر 450 میلیون را پیش بینی می کند.

اگر ورود تکنولوژی الکتریکی به حوزه ی اتوبوس ها و کشتی ها را در نظر بگیرید، آن گاه محتمل خواهد بود که مصرف نفت کاهش پیدا کند.

بر طبق گفته های Saltvedt، تکنولوژی مهم دیگری که می تواند به کاهش مصرف نفت کمک کند، پرینت سه بعدی یا تولید افزودنی است. با توجه به تحلیل گر Nordea، پرینت سه بعدی می تواند با کاهش هزینه ی واردات و صادرات و افزایش تولید در محل، مصرف سوخت لازم برای حمل و نقل محصولات را کاهش دهد. با افزایش قابلیت کسب و کار های مختلف در ساخت در محل به وسیله پرینت سه بعدی، دنیا می تواند شاهد کاهش مصرف سوخت در زمین، هوا و دریا باشد.

پرینت سه بعدی ماشین

یک تیر و دو نشان؟ اتوموبیل Strati متعلق به کارخانه ی Local Motors هم برقی است و هم توسط پرینت سه بعدی تولید می شود.

سایر حوزه هایی که Saltvedt باور دارد که می توانند به کاهش مصرف نفت کمک کنند عبارتند از انرژی های بادی و خورشیدی که هر دوی آن ها حتی بدون استفاده از کمک های مالی دولتی در حال گسترش هستند. “باور من بر این است که مصرف نفت تا چند سال افزایش خواهد یافت و از 2025 به بعد شروع به افت می کند.”

مزیت های پرینت سه بعدی در موقعیت های بسیار روشن شده است. من جمله این مزیت ها می توان به تولید غیر انبوه با صرفه ی اقتصادی، افزایش امکانات طراحی و کاربری راحت اشاره کرد. این قابلیت ها بسیاری از کسب و کار ها را مجبور کرده است تا پرینت سه بعدی را در چرخه ی کاری خود بگنجانند.

با این حال، علاوه بر کاهش مصرف سوخت،تکنولوژی پرینت سه بعدی می تواند در آینده کمک های مالی و تبلیغاتی دریافت کند. زیرا اگر پیش بینی های Saltvedt صحیح از آب در بیاید، دولت ها وسوسه خواهند شد تا در تولید افزودنی سرمایه گذاری کرده تا به اهداف انرژی خود برسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر