ارسال فایل
ساخت و توسعه دست مصنوعی مکانیکی با قابلیت حرکت جداگانه انگشتان به کمک پرینتر سه بعدی
اکتبر 30, 2015
ساخت زیر دریایی ارزان قیمت با پرینتر سه بعدی جهت اکتشاف آبهای عمیق
اکتبر 31, 2015

تلاش برای پیشرفت آینده قطعات پرینت سه بعدی شده در صنعت هوا و فضا

همانطور که استفاده از تکنولوژی پرینترهای سه بعدی پودر فلز و یا همان پرینترهای سه بعدی (DLMS ) در صنعت هوا و فضا در حال افزایش می باشد، جای تعجب نخواهد بود که ببینیم سایر شرکتهای مرتبط با پرینتر سه بعدی نیز وارد این بازار شوند.

در این پرینترهای سه بعدی، لایه هایی از پودر فلز ایجاد شده و سپس از یک لیزر جهت ذوب و به هم جوش دادن پودر فلز استفاده می شود. با استفاده از این تکنولوژی می توان هر قطعه فلزی تولید نمود و این قطعات می توانند مستقیماً در صنعت مورد استفاده قرار گیرند.

با این روش می توان قطعات هلی کوپتر، قطعات داخلی هواپیما و ماشینهای مسابقه ای را نیز تولید نمود.

کاربرد پرینترهای سه بعدی با تکنولوژی های دیگر مانند FDM، SLS، SLA و DLP در جهت طراحی داخلی به اثبات رسیده است. تکنولوژی DLMS این امکان را فراهم می نماید که بتوان قطعات بسیار مستحکمتری نسبت به قطعاتی که به روش سنتی تولید می شوند تولید نمود. قابل ذکر است که قطعاتی که با استفاده از پرینتر سه بعدی تولید می شوند بسیار ارزانتر و سریعتر تولید می شوند و به همین خاطر استفاده از این پرینترهای سه بعدی در حال گسترش می باشد.

شرکت Dassault Systèmes که معروف به تولید کننده نرم افزار طراحی سه بعدی SolidWorksمی باشد در میان شرکت هایی می باشد که توجه بسیار زیادی بر روی پرینترهای سه بعدی تکنولوژی DMLS دارند. این شرکت به تازگی اعلام نموده است که قرادادی با شرکت Safran Groupکه در زمینه هوا و فضا، دفاع و امنیت فعالیت می نماید منعقد نموده است تا بر روی پروژه تخصصی سازی روش نمونه سازی سریع فعالیت نمایند. در راستای انجام این پروژه از پلاتفرم 3DEXPERIENCEمربوط به شرکت Dassault Systèmes استفاده خواهد شد.

این شراکت که در نمایشگاه هوایی پاریس اعلام گردید باعث می گردد تا پلاتفرم3DEXPERIENCEمربوط به شرکتDassault Systèmes با تجربه های تخصصی شرکت Safran در زمینه نمونه سازی سریع و یا همان پرینتر سه بعدی تکنولوژی DLMS ادغام شود تا راه حل های تازه ای ایجاد و معرفی گردد.

در میان موضوعات مربوط به گسترش و تکمیل نمونه سازی سریع که شرکتها بسیار به آن علاقه مند می باشند می توان به طراحی و ساخت مواد جدید، روشهای نهایی ساخت، تولید مدل، بهینه سازی پرینت سه بعدی، محصولات روباتیک و مدارک پرینت سه بعدی اشاره نمود.

رئیس قسمت تحقیق و توسعه شرکت Dassault Systèmes بیان می نماید که: ارتباط طولانی مدت این شرکت با شرکت Safran در حال گسترش بر روی موضوعات جدیدتری مانند مواد جدید و روشهای مهندسی جدید و پرینترهای سه بعدی می باشد و این ارتباط تاثیر بسیار شگرفی بر این صنعت خواهد گذاشت. پلاتفرم 3DEXPERIENCE تمامی گزینه های نمونه سازی سریه و یا پرسنتر سه بعدی تکنولوژی DLMS را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در این سند همکاری، این شرکت نرم افزار سه بعدی سازی خود را ارتقا داده و آن را برای استفاده در صنایع دیگری مانند صنعت صنعت دارویی و پزشکی آماده می نمایند که می توانند یکی از استفاده کنندگان بالقوه دستگاه های پرینتر سه بعدی باشند.

رئیس قسمت تحقیق و توسعه شرکت Safran بیان می نماید که “تحقیق و توسعه پایه و اساس این شرکت می باشد و این تحقیق و توسعه باعث پیشرفت سریعتر و مداوم خواهد بود بخصوص در زمینه صنعت هوا و فضا که دوستدار محیط زیست باشد.

در حال حاضر شرکت Safran در حال استفاده از پرینترهای سه بعدی با تکنولوژی DLMS جهت تولید قطعات مربوط به موتور می باشد. با استفاده از تخصص شرکت Dassault Systèmes و پلاترم3DEXPERIENCE آنها می توانیم سرعت پیشرفت خود را چندین برابر نموده و آن را مطابق خواسته مشتری نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر