ارسال فایل
تحلیل گر ارشد Nordea: پرینت سه بعدی می تواند مصرف جهانی نفت را کاهش دهد
دسامبر 13, 2016
متخصصان نظامی معتقدند چاپ و پرینت سه بعدی به‌طور قانونی ثبت خواهد شد
فوریه 6, 2017

چاپ شبیه ساز دست مصنوعی با پرینترسه بعدی با 15 دلار

پرینتر سه بعدی

 

اگر جزو افرادی هستید که اخبار پرینت سه بعدی را دنبال می کنند پس حتما در جریان پرینت سه بعدی اندام مصنوعی هستید. در زمینه اندام مصنوعی به دلایل مختلف، بیش از هر زمینه دیگری تحت تاثیر پرینت سه بعدی است. پرینت سه بعدی اجازه سفارشی سازی در سطحی ارائه می دهد که قابل مقایسه و تطابق با هیچ روش ساخت دیگری نیست، تناسب بهتر و راحتی بیمار و قیمت خیلی خیلی ارزان تری نسبت به هر نوع نمونه سازی دیگر دارد.
چقدر ارزان تر؟ یک بازوی مصنوعی معمولی قیمتی در حدود 3000 تا 30000 دلار، و پاهای مصنوعی قیمت بالاتری دارند. دست یا بازوی سه بعدی پرینت شده در گرانترین حالت 200 دلار می باشد این درحالی است که دانشجوی دانشگاه ایتاکا یکی از با کیفیت ها را تنها با 15 دلار ساخته است.
70032_مکس راین بوریسیوس دانشجوی ارشد فیزیک و استادیار است، که در آزمایشگاه پرینت سه بعدی دانشگاه کمک می کند. او پرینت سه بعدی اندام مصنوعی را همانند دیگران با مشاهده ویدیو در یوتیوب یاد گرفت، حس کنجکاوی اش تحریک شد، او سریعا به تحقیق وجستجو برای ساخت اندام مصنوعی ای برای خودش پرداخت. با کمک سازمان های منبع باز مانند e-NABLE ، یافتن مدل قابل پرینت سه بعدی اندام رایگان به صورت آنلاین کار ساده ایست. و این همان کاری بود که بوریسیوس انجام داد.سپس او تنها در عرض یک روز توانست قطعات را چاپ و با یکدیگر ترکیب کند.

 

پرینت سه بعدی دست مصنوعی

از همان موقع کار خود را در بهبود بخشیدن و سفارشی سازی طرح مچ دست کنترلی با استفاده از تجربه های آزمایشگاهی شخصی خود شروع کرد.
بوریسیوس می گوید:”من آن را در آپارتمان خودم تست کنم تا ببینم په مشکلاتی دارد، چون فقط اینگونه است که می توانم بفهمم وقتی نیازمند یک دست مصنوعی هستم چگونه باید زندگی کنم ؛ این دست مصنوعی به من میفهماند که یک دست واقعی از پس چه کارهایی بر می آید وسعی میکنم که این دو را بایکدیگر تطابق بدهم”
پس از پرینت نمونه اصلی ، بوریسیوس تغییرات زیادی انجام داده است؛ او زاویه انگشت شصت را تغییر داده است چون که در حالت قبلی بر دیگر انگشتان عمود بود؛ حال می توان اشیا را دقیقا شبیه به دست طبیعی و راحت تر بلند کرد. او همچنین برای انجام کارهای روزانه تغییرات دیگری نیز داده است مانند بلند کردن ماژیک یا فنجان قهوه تا دست مصنوعی با وسایلی که روزمره از آنها استفاده می کنیم سازگارتر شود و چون که از پلاستیک گرانقیمت استفاده نمی کند می تواند نسبت به کسانی که از فلز یا اندام مصنوعی الکترونیکی استفاده می کنند آزادانه تر محصول خود را تست کند.
ایتاکا
او می گوید “چیز جالبی که در مورد پرینت سه بعدی است این است که هزینه پرینت فقط به میزان مصرف پلاستیک بستگی دارد نه بر اساس پیچیدگی قطعه پس با اینکه قطعات من شکل های پیچیده تری دارند اما هزینه بیشتری ندارند”
واین بهترین اندام مصنوعی برای کودکان است از آنجا که آنها روز به روز در حال رشدند و نیازمند تعویض اندام هستند، و این یکی از دلایلی است که سازمان e-NABLE اینقدر در مورد کودکان سخت گیر نیستند. بوریسیوس در حال حاضر با e-NABLE همکاری می کند تا گیرنده ای برای دست مصنوعی با پرینت سه بعدی خود بیابد.
او می گوید “آنها می دانند که من در نیویورک زندگی می کنم، پس اگر کسی با آنها تماس بگیرد می توانند به نقشه نگاه کنند و بگویند شخصی در دانشگاه ایتاکا است که از پس این کار بر می آید زمانی که با ما تمس بگیرند ما بقیه کارها را انجام می دهیم”

 

پرینت سه بعدی دست مصنوعی

بوریسیوس و استاد فیزیک مایکل بودهی روگرز ، کسی که بر آزمایشگاه سه بعدی نظارت دارد، در حال حاضر برای گروه کاردرمانی دانشگاه ایتاکا که اعضای آن در اندام مصنوعی تخصص دارند کار می کنند . زمانی که که e-NABLE با بوریسیوس تماس بگیرد ، دانشکده گروه کاردرمانی و دانشجویان آنجا با او و روگرز کار خواهند کرد تا بتوانند تغییرات لازم برای فیت شدن با نیاز مشتری را برآورده کنند.
بحث شده در انجمن پرینت سه بعدی اندام مصنوعی در سایت 3DPB.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر