ارسال فایل
تولید انبوه Graphene با کمک خدمات پرینت سه بعدی
اکتبر 7, 2018
یک آجر پرینت شده با استفاده از خاک سطح ماه
توسعه پرینتر سه بعدی خود کپی کننده برای کره ماه
اکتبر 14, 2018

راه اندازی دستگاه رمزنگاری جنگ جهانی دوم با پرینتر سه بعدی

یکی از بزرگترین هدایای که پرینت سه بعدی برای دنیای مدرن به ارمغان آورده است جلوگیری از فرایند از رده خارج شدن است. ما این را برای قطعات جت و خودرو به صورت مکرر دیده ایم- و بیشتر. حالا، پرینت سه بعدی در حال احیای وسیله ی رمزنگاری از دهه ی 1940 است.

قبلا، ما برای دانستن در مورد دستگاه Enigma که در جنگ جهانی دوم استفاده شد بسیار حیرت زده بودیم، و به وسیله ی دانشجویان و به کمک پرینت سه بعدی و پرینت بدنه ی آن برای نگه داشتن اتصالات برنجی به همراه چندین روتور، جبرانگر (Compensator ) و بخش های کیبورد، دوباره به زندگی برگشت.

یک ماشین رمزنگاری دیگر پیدا شده است- این بار در نروژ، و از موزه ی نیروهای مسلح نروژ قرض گرفته شده است و به انگلستان فرستاده شده است تا مهندسان در مرکز ارتباطات دولت (HMGCC) موتور از بین رفته ی این دستگاه رمزنگاری، Lorenz SZ42 را با استفاده از خدمات پرینت سه بعدی بازسازی کنند- این دستگاه توسط نیروهای نازی ساخته شد و تحت عنوان unbreakable (شکست ناپذیر) شناخته می شد.

این دستگاه رمزنگاری در موزه ی ملی کامپیوتر (TNMOC) در Bletchley Park، Milton Keynes، در معرض نمایش است. تاریخ این دستگاه به دوره ی جنگ جهانی دوم بر می گردد، و توسط نازی ها ساخته شد و سپس در سال 1942 توزیع شد. 200 عدد از این دستگاه ها ساخته شد، با این هدف که پیام های سری و امن به سربازان زمینی ارسال شود. امروز، 4 عدد از آنها باقی مانده است- و این آخری نمی تواند بدون کمک پرینتر سه بعدی کار کند.

John Wetter، از موزه ی ملی کامپیوتر، گفت: تیم HMGCC تصاویر سه بعدی از موتور موجود Lorenzخواهد گرفت و سپس با استفاده از روش های پرینت سه بعدی آن را بازسازی خواهد کرد. از بیرون، این موتور پرینت شده تقریبا از نوع اصلی اش غیرقابل تشخیص خواهد بود.

نه تنها این یک روش خارق العاده برای اطلاع دادن به عموم در مورد عجایب پرینت سه بعدی و اینکه این تکنولوژی چگونه می تواند قطعات از رده خارج شده را از هیچ بسازد، است، بلکه یک درس تاریخی فوق العاده می توان آموخت. به محض اینکه این دستگاه با موتور پرینت شده اش مشغول کار شود، پرسنل می خواهند نشان بدهند که سربازان نازی چگونه از این ماشین رمزنگاری استفاده می کردند. آنها همچنین وارد جزئیات خواهند شد و نشان خواهند داد که چگونه دستگاه دیگری به نام Colossusشکست ناپذیر بودن آن را نقض می کند.

Betty O’Connell و Irene Dixon

دستگاه Colossus در حقیقت یکی از دلایلی بود که با کمک نیروی امنیتی انگلستان جنگ خاتمه پیدا کرد و موجب شکست آلمان ها شد. این کار با کمک پرینت سه بعدی، شناخته شده به عنوان یک رمز شکن، و Tommy Flowers، کسی که دستگاه Colossus را ساخت. این ماشین قادر بود که کدی که از سربازهای آلمانی می آمد را بشکند، همانطور که مامورین امنیتی انگلستان مانند Betty O’Connell وIrene Dixon از تبادل پیام های حیاتی جلوگیری می کردند.

Lorenz SZ42 دارای ارزش تاریخی خارق العاده ای است زیرا به عنوان دستگاه دریافت کننده ی پیام تسلیم نهایی در 8 می 1945 بود و نشان داد که جنگ تمام شده است. بر اساس گفته های تیمTNMOC این دستگاه که به تازگی با پرینتر سه بعدی بازسازی شده است تا پایان تابستان باید تمام شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر