ارسال فایل
پرینتر سه بعدی FDM
معرفی انواع مختلف پرینتر سه بعدی FDM
سپتامبر 4, 2017
3dprint finishing
پرداخت و فینیشینگ قطعات پرینت سه بعدی
سپتامبر 6, 2017

رستوران های معروف که از پرینتر سه بعدی غذا استفاده می کنند

در حالی که پرینت سه بعدی هنوز در مرحله تطبیق است،تاثیر بالقوه آن گسترده است. بسیاری از فن شناسان اظهار داشته اند که این نوع نمومه سازی سریع بدون شک نقش مهمی در زندگی ما بازی خواهد کرد. این امر هیچ کجا واضح تر از پرینت مواد غذایی نیست. پرینت مواد غذایی تمام مزایای معمول پرینت سه بعدی (نیروی انسانی کمتر، کارایی و غیره) را بدست می دهد و آن را به هنر آشپزی اعمال می کند. همچنین به کاربران اجازه می دهد تا برای طرح های غذایی پیچیده خلاقیت داشته باشند.
متاسفانه یکی از موانع اصلی برای پذیرش پرینترهای غذایی قیمت آن است. تطبیق مصرف کنندگان فقط یک گزینه ی مداوم در قیمت های مختلف در محدوده ی چند 1000 دلاری نیست. به ویژه هنگامی که در یک محصول با عملکرد سطحی ارایه می شود که یک نیاز ضروری بشمار نمی رود. به همین خاطر چاپ غذا از سرعت کم رنج می برد. اخیرا بسیاری از شرکت ها بخش های چاپ مواد غذایی خود را به عقب می اندازند (شایع ترین آن 3D Systems).
با این حال، رستوران ها از این تکنولوژی کارآمد استفاده می کنند. بسیاری از رستوران ها می توانند هزینه ی آن را بپردازند و سپس از آن به عنوان جذابیت فروش برای جذب مصرف کنندگان استفاده کنند. این مقاله قصد دارد به برخی نمونه های معروف نگاهی بیندازد و بگوید که این پرینترهای سه بعدی به چه نحوی استفاده می شوند.

رستوران فود اینک

 خدمات پرینتر سه بعدی

خدمات پرینتر سه بعدی

رستوران Food ink به عنوان یک مفهوم بلند پروازانه آغاز به کار کرد. آنتونی دوبرزنسکی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، به تولید تجربه ی شام کامل با استفاده از پرینتر سه بعدی اقدام کرد. بله، تمام خدمات به مقیاس اینچ مربع چاپ شده است. میز ها، آشپزی و البته غذا. در انگلستان، Food Ink به عنوان یک شرکت ایده آل های آینده گرایی داشت. رستوران خود را به عنوان “یک سری شام سه بعدی مفهومی که در آن آشپزی با هنر، فلسفه و فن آوری های آینده برخورد دارد” مطابقت دارد.
رستوران از فن آوری های دیگری مانند VR نیز استفاده می کند. هدف اصلی آنها ایجاد یک فضای مربوط به آینده می باشد. در حالی که رستوران برای همه باز است، رزرو یک صندلی کار بسیار سختی است. در هر ماه تعداد محدودی بلیط ارائه می شود. در نتیجه، رمز و راز زیادی در مورد رستوران وجود دارد.

رستوران ملیسی

 خدمات پرینتر سه بعدی

خدمات پرینتر سه بعدی

ملیسی یک رستوران درجه یک در سانتا مونیکا است. این رستوران توسط سرآشپز جوزیا کترین اداره می شود. رستوران مورد تحسین بسیار و دارای دو ستاره میشلین است. سرآشپز کترین سبک خود را با عنوان “غذاهای معاصر آمریکایی با تأثیرات فرانسوی” توصیف می کند.
رستوران با سیستم های سه بعدی همکاری کرد و غذای مخصوص را توسعه داد. در حالی که مشایه مکانی که شما یتوانید یک پرینتر سه بعدی را پیدا کنید به نظر نمی رسد، رستوران از آن برای اضافه کردن پیچ وتاب به غذاهای کلاسیک استفاده می کند. به عنوان مثال، پرینتر سه بعدی برای محتویات سوپ پیاز طرح های مختلف را انجام می دهد. با استفاده از یک پودر پیاز آروماتیک، پرینتر یک ماده ی تازه تولید می کند.

انوتسا در هتل آرتز، بارسلون

 خدمات پرینتر سه بعدی

خدمات پرینتر سه بعدی

انوتسا یک رستوران جذاب و زیبا در قلب بارسلون است. رستوران توسط سرآشپز پاکو پرز اداره می شود، رستوران به غذاهای متنوع خود افتخار می کند. سرآشپز پرز، نه فقط برای غذای باکیفیت، بلکه برای فناوری نیز شور و شوق زیادی را از خود نشان می دهد. او در مصاحبه ای اظهار داشت: “خلاقیت می تواند از طریق قابلیت های فن آوری بوجود بیاید”.

یکی از غذاهایی که از پرینت سه بعدی بهره می برد مرجان دریایی است. چاپگر Foodini از عصاره های دریایی استفاده می کند تا یک طراحی گل مانند را برای قسمت مرکزی غذا بوجود بیاورد. هنگامی که این مرجان پیچیده کامل شد، سرآشپزها آن را با مجموعه ای از غذاهای دریایی مانند خارپشت دریایی و خاویار می پردازند. انجام این طراحی توسط دست بسیار دشوار است، بنابراین پرینتر سه بعدیی راه حل مناسبی به نظر می رسد.

بوسکانا

 خدمات پرینتر سه بعدی

خدمات پرینتر سه بعدی

یکی دیگر از رستوران های اسپانیا، بوسکانا یک رستوران درجه یک است. در کنار یک دکور زیبا در یک محیط سبز شاداب، رستوران از یک پرینتر سه بعدی Byflow Focus استفاده می کند. سرآشپز متئو بلانش به توانایی پرینت سه بعدی برای تبدیل به تجربه ی شام معتقد است.

بلانچ به IBTimes انگلستان گفت: “من در رستوران از پرینتر سه بعدی استفاده می کنم و دوست دارم در مقابل مشتریان از آن استفاده کنم تا آنها بتوانند مشارکت کنند و ببینند که چگونه غذایشان را آماده می کنم و تاکنون بازخورد بسیار خوبی از مشتریانم داشته ام”.

ترجمه شده توسط خدمات پرینت سه بعدی راد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر