ارسال فایل
ساخت دست مصنوعی ارزان‌قیمت به روش پرینت سه بعدی
جولای 21, 2015
پرینت سه بعدی شکل های جدید پاستا
جولای 22, 2015

ساخت اهرم تعویض دنده لرزشی با پرینتر سه‌بعدی

 

زک نلسون یکی از مهندسان کمپانی فورد در حال ساخت یک راهنمای ساده به نام دستگره لرزشی تعویض‌کننده (Vibration Shifter Knob) است که فرآیند تعویض دنده را برای راننده آسانتر می‌کند. البته این محصول، قرار نیست در نسل بعدی خودروهای فورد پیاده‌‌سازی شود و فعلا در مرحله آزمایش است. بر اساس گفته‌های نلسون، وی برای در اختیار داشتن یک مکانیسم لرزش (Vibrate) مطمئن و مناسب، ابتدا به سراغ کنترلر ایکس‌باکس رفته است و سپس به کمک پرینت سه‌بعدی، دستگیره‌ای برای قرارگیری کنترلر و یک چراغ LED (برای نمایش دنده) درون آن ساخته است.


 

پس تکمیل ساخت و نصب بر روی خودرو، این دستگیره قادر است به کمک نرم‌افزار متن باز OpenXC با سیستم آن‌بورد تشخیص خطای خودرو ارتباط برقرار کرده و با ایجاد لرزش، زمان مناسب تعویض دنده را به راننده اعلام کند. فعلا آزمایش‌های اولیه این دستگیره، بر روی خودرو «فورد موستانگ» در حال انجام است.


 

بر اساس گزارش وب‌سایت Wired، این دستگیره برای استفاده رانندگان حرفه‌ای نیز کاربرد دارد و به آن‌ها برای دسترسی به بهترین عمل‌کرد ممکن و بهینه‌سازی مصرف سوخت کمک خواهد کرد. انتظار می‌رود، دستگیره جدید در طرحها و رنگ‌های متنوع عرضه شده و مورد استقبال زیادی قرار بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر