ارسال فایل
حرکت اولین خودروی پرینت سه بعدی شده در خیابانهای چین
اکتبر 28, 2015
پرینت سه بعدی موتور خودرو در اندازه واقعی با استفاده از 18 دستگاه پرینتر سه بعدی
اکتبر 29, 2015

ساخت اولین ماشین شستشوی کفش توسط مخترع چینی با استفاده از پرینتر سه بعدی

یک مخترع چینی اقدام به یک حرکت جالب و خلاقانه در زمینه استفاده از پرینتر سه بعدی در صنعت کفش نموده است. این مخترع چینی یک دستگاه ماشین شستشوی اتوماتیک کفش که بسیار جالب و کاربردی می باشد ساخته است که برای تمیز کردن راحت کفشها بدون صدمه زدن و آسیب رساندن به کفش می باشد.

این فرد بیست و هشت ساله که ساکن یوننان می باشد و همیشه در آرزوی اختراع چیزی و یا تولید چیزهای کاربردی است. ایشان بیان می کنند که “جهت رسیدن به آرزوی خودم، در سال 2012 از شغل خود به عنوان مسئول IT شرکت استعفا داده و برای خودم و به عنوان مخترع شروع به کار نمودم. تبدیل شدن به یک مخترع کار آسانی نبوده و موضوع بودجه نیز خود مشکل دیگری می باشد که این کار را سخت می نماید. در ابتدا مشکلات بسیار سختی داشتم چرا که قطعات بسیار گرانقیمت بودند و امکان دسترسی به کارخانجات محلی و درخواست از آنها جهت تولید قطعه های خاص وجود نداشت و این موضوع کم کم داشت به تبدیل به یک مشکل مغرنج می گشت.

این موضوعات باعث گردید تا این جوان چینی از پرینتر سه بعدی جهت این اختراع خود استفاده نماید. این فرد می گوید: ” با استفاده از پرینتر سه بعدی، توانستم چیزهای مختلف را طراحی و امتحان نمایم و نتایج اشتباه و غلط تنها باعث از دست دادن مقدار ناچیز مواد پرینتر سه بعدی می شد و دیگر هیچ هزینه ای را به من تحمیل نمی کرد. برای این دستگاه، من از پرینتر سه بعدی خودم استفاده نمودم و قطعات بسیار زیادی را پرینت کردم. در حدود 75 درصد قطعات پرینت سه بعدی شده تبدیل به زباله شدند چرا که آن کاربردی که مد نظر من بود را نداشتند و من طراحی آنها را تغییر داده و یا راه حل بهتری جایگزین آنها نمودم. “

در نهایت، ماشین کفش شویی بسیار خوبی ساخته شد. همانطور که در عکسها مشاهده می نمائید، این ماشین کفش شویی از یک مخزن بزرگ تشکیل شده است که موتور بر روی آن نصب شده است و این موتور محل قرار گیری کفش را در داخل مخزن جلو و عقب می برد. یک موتور که در داخل مخزن قرار گرفته است و برس شستشو را می چرخاند.

جهت استفاده از این دستگاه، تنها کافیست کفشه ها را در محل خود قرار دهید. برنامه داخل مادربورد این دستگاه بطور اتوماتیک ماشین را کنترل کرده و کفش ها را شستشو خواهد داد تا در نهایت کار شستشو تمام گردد. بنا به گفته های این شخص، این بهترین روش شستشوی انواع کفشهای کثیف می باشد و شما را از شستشوی دستی کشفها و یا انداختن کفشها در داخل ماشین لباسشویی خلاص می نماید.

همانطور که مشاهده می نمائید برای ساخت همچین ماشینی حتما می بایست از پرینتر سه بعدی استفاده نمود. این ماشین از 55 قطعه پرینت شده تشکیل شده است که به همدیگر وصل شده است. جهت پرینت نمودن قطعات مورد نیاز از فیلامنت PLA در پرینتر سه بعدی استفاه نمود و قطعاتی که نیازمند پولیش کاری بودند با فیلامنت ABS پرینت سه بعدی شدند. بطور کلی حدود 97 ساعت زمان نیاز است تا تمامی قطعات مورد نیاز پرینت سه بعدی گردد. هر چند حدود 850 ساعت زمان صرف طراحی کلی این دستگاه شده است.

قطعات مورد نیاز دیگر این دستگاه عبارتند از: برد الکترونیکی، موتور، کابل، زنجیر انرژی (Energy Chain)، سنسور، تسمه های لاستیکی و مقداری استیل و بدنه اکریلیکی می باشد که تماماً در تمامی سخت افزار فروشی ها قابل یافتن می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر