ارسال فایل
درآمد نجومی کشاورز چینی از یک فیلم سینمایی
نوامبر 24, 2015
متداول شدن پرینتر سه بعدی غذا در سالهای آینده
نوامبر 26, 2015

ساخت جدیدترین کفش فوتبال Nike با پرینتر سه بعدی

شركت نايك اعلام كرد سه شنبه , Nike Vapor Ultimate Cleat (کفش عاجدار) خود را رونمايی می کند. اين كفش عاجدار جديد، تكنولوژی های Flyknit و Carbon V-plate نايك را با هم تركيب كرده است تا يك كفش عالی برای فوتبال ايجاد كند. يك بخش جدايی ناپذير از Nike Vapor Ultimate همانCarbon V-plate آن است, نايك Carbon V-plate را برای Nike Vapor Carbon 2014 Elite اعلام نمود. اين تكنولوژی امكان شتاب گيری چند جهته را فراهم می كند كه برای فوتباليست ها بسيار مهم است.

مطابق اعلام نايك، گل ميخ های موجود در Nike Vapor Ultimate برای كشش با لغزش صفر طراحی شده اند. الگوی آنها امكان “حركت پای عقبی، كات های دقيق برای رد كردن تكل حريف، و پيشرانه انفجاری لازم برای ايجاد يك حركت استارت شديد را فراهم می آورد. اين صفحه همچنين دارای سيستم كششی 3 star است كه امكان جابجايی كلی مطمئن تر را فراهم می سازد.

Carbon V-plate اولين پليت از پرينت سه بعدی نايك و تست تجهيزات است. در طراحی صفحه گل ميخ های كفش، پرينت سه بعدی بسيار حياتی بود كه به مهندسين نايك امكان داد اشكال را طوری ايجاد و طراحی كنند كه با كمك فرايندهای ساخت رايج و سنتی امكان ساخت آنها نبود. همچنين پرینت سه بعدی امكان ايجاد سريع نمونه های اوليه را فراهم می آورد.

ساخت  جدیدترین کفش فوتبال Nike  با پرینتر سه بعدی

كن لينك، مدير طراحی گل ميخ های فوتبالی نايك می گويد: “پرينت سه بعدی روش طراحی ما برای پليت های گل ميخ كفش ها(حتی فراتر از كفش های فوتبال) را با تحول اساسی روبرو كرد. اين فرايند به نايك اين توانايی را داد كه نوآوری را شتاب بخشد و راه حل هايی ايجاد كند كه با وجود محدودیت های فرايندهای رايج ساخت، امكان انجام آنها نبود.”

زمانی تكنولوژی Carbon V-plate مورد توجه قرار گرفت كه با تكنولوژی Nike Flyknit تركيب شد و تحول اساسی در گل ميخ كفش هاایجاد کرد. Nike Flyknit شبيه دستكش است و يك قطعه تك جزئی بالای آن كل پا را در بر می گيرد تا يك تناسب مناسبتر ارائه نمايد كه مستحكم و با دوام باشد.

لينك می گويد “ما يك كفش توليد كرده ايم كه می تواند در برابر نيروهای ايجاد شده توسط ورزشكاران زمين فوتبال مقاومت كند. Flywire و Nike Flyknit با هم تركيب شده اند تا تناسب شبيه جوراب به عنوان پوست ثانويه ايجاد كنند تا با  پای هر ورزشكار و استايل بازی او سازگار باشد. اين کفش با جدیدترین تكنولوژی روز یعنی پرینت سه بعدی تركيب شده تا به ورزشكاران امكان فعاليت در بالاترين سطوح حرفه ای را بدهد.

The Nike Vapor Ultimate در حال حاضر برای پيش فروش در سايت Nike.com به مبلغ 250 دلار موجود است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر