ارسال فایل
پرینتر سه بعدی و فرفره های اسباب بازی و یا پیشرفت تکنولوژی در حفظ تعادل اجسام
جولای 21, 2015
ساخت اهرم تعویض دنده لرزشی با پرینتر سه‌بعدی
جولای 21, 2015

ساخت دست مصنوعی ارزان‌قیمت به روش پرینت سه بعدی

 

استارت آپ ایتالیایی Youbionic دست مصنوعی ساخته که در آن از اجزای Arduino و پرینت سه بعدی استفاده شده است. اگرچه این دست هنوز مراحل اولیه‌ی ساخت ‌را می‌گذراند، شرکت سازنده امیدوار است هزینه تولید و قیمت تمام شده آن به کمتر از یک دهم مدل‌های معمول موجود در بازار برسد.


 

بیونیک علم جدیدی نیست، اما تاکنون پیشرفت‌ عملی زیادی نداشته و در حقیقت بیشتر در تولید فیلم‌های علمی-تخیلی کاربرد داشته است. اما علم بیونیک به سرعت در حال تغییر و پیشرفت است و به لطف فناوری‌های جدید، این حوزه هم کم‌کم در حال ورود جدی به دنیای رقابت است. پرینترهای سه به عنوان راه حل‌هایی جدید، در این حوزه کاربرد فوق العاده‌ای خواهند داشت. به گفته‌ی Youbionic قیمت دست مصنوعی تولیدی این شرکت حدود 1250 دلار خواهد بود که بسیار پایین‌تر از مدل‌های موجود در بازار است. اگرچه این دست ویژگی‌های پیشرفته‌ی دست‌های مصنوعی دیگر شرکت‌ها را نخواهد داشت، اما بهبودها و قابلیت‌های بسیار زیادی نسبت به دست‌های مصنوعی غیرفعال و نه چندان مفید موجود در بازار ارائه خواهد داد.


 

Youbionic ادعا کرده که دست‌های مصنوعی ساخت این شرکت به صورت یکپارچه و با یکبار پرینت ساخته می‌شوند، در نتیجه نیاز به سرهم بندی و مونتاژ بعدی نخواهد بود. البته نخستین بار نیست که این دست مصنوعی با استفاده از پرینترهای سه بعدی ساخته می‌شود، بلکه پیش از این نیز پروژه‌هایی همچون e-NABLE با همکاری گروهی از افراد متخصص داوطلب ارایه شده و نتایج بسیار خوبی داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر