ارسال فایل
یک آجر پرینت شده با استفاده از خاک سطح ماه
توسعه پرینتر سه بعدی خود کپی کننده برای کره ماه
اکتبر 14, 2018

ساخت دوربین اختصاصی با کمک پرینت سه بعدی

دانشجوی لندنی به نام Paul Kohlhaussen یک دوربین طراحی و مونتاژ کرد تا به وسیله ی آن بتواند بورسیه ی دانشجویی 3D Hubs را بدست آورد. Kohlhaussen یک دوربین کاملا کاربردی را با استفاده از پرینت سه بعدی و الهام از سه دوربین گران قیمت که او توانایی مالی برای خرید آنها را نداشت، ساخت.

دوربین پرینت سه بعدی شده ی Kohlhaussen ویژگی های دوربین 5000 دلاری Mamiya 7، دوربین متوقف شده از تولید Hasselblad XPan و سری 5000 دلاری Leica M، را کپی برداری کرد. در واقع، او می خواست دوربینی را بسازد که قادر باشد نگاتیوهای بزرگتری نسبت به اندازه ی استاندارد، را عکس برداری کند. متاسفانه، به عنوان یک عکاس تازه کار، Kolhaussen نمی توانست سه دوربین 5000 دلاری اشاره شده را که سازگار با روش عکاسی او بود، را بخرد و در نهایت تصمیم گرفت تا دوربین خودش را پرینتر سه بعدی بسازد و نیازهای عکاسی اش را با کمک تکنولوژی پرینت سه بعدی برآورده سازد.

اجزاء اصلی ای که Kohlhaussen بر روی ساخت آنها با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی تمرکز کرده بود شامل فریم Hasselblad XPan برای عکس برداری های با نمای باز و مدل فشرده ی Mamiya 7 برای عکاسی با فرمت متوسط. با ایجاد فریم خارجی و دیگر اجزاء مهم دوربین، Kohlhaussen تنها مجبور بود یک لنز Schneider Kreuznach 90mm Super angulon خریداری کند و دوربین سفارشی و شخصی اش را کامل کند.

Kohlhaussen با استفاده از این وسیله برای بورسیه ی دانشجویی 3D Hubs درخواست داد، و به واسطه ی آن نحوه ی استفاده ی موثراش را از تکنولوژی پرینت سه بعدی برای ساخت دوربین با کیفیت برای کارهای حرفه ای، به نمایش گذاشت. خلاقیت او به شدت مورد توجه قرار گرفت و واقعا تحسین برانگیز بود. Brian Garret، موسس 3D Hubs، کسی که این کار ابتکاری را در 12 آوریل شروع کرد، اظهار داشت که تشخیص و شناسایی پروژه ی پرینت سه بعدی یک دانشجو توسط یک شرکت مورد احترام مانند 3D Hubs باعث ایجاد یک حس رقابت در مشاغل آینده ی افرادی مانند Kohlhaussenمی شود، بدون توجه به بخش ها و صنایعی که ممکن است این دانشجویانی از آن سر در بیاورند.

Garret گفت: داشنجویان مهندسین و طراحان آینده هستند. با استفاده از این بورسیه، به همراه برنامه ی حال و حاضر دانشجویی ما که 25 درصد تخفیف را فراهم می کند، ما قصد داریم که یک دانش اولیه ی قوی در تولید دیجیتالی به دانشجویان بدهیم و یک توان رقابتی به آنها در شغل های آینده یشان بدهیم.

در طول فرایند طراحی، توسعه و طراحی دوربین، Kohlhaussen چندین روش مختلف را که او می توانست برای ساخت دوربین دیجیتالی شخصی اش استفاده کند، امتحان کرد. جدا از پرینت سه بعدی، Kohlhaussen قالب گیری تزریقی و CNC را مورد ارزیابی قرار داد ولی در نهایت به این نتیجه رسید که استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی ارزانترین و موثرترین روش برای ساخت این دوربین از نظر دقت، زمان و هزینه ها، بود.

مهمتر اینکه، استفاده از روش Selective Laser Sintering(SLS) به او اجازه می داد تا قطعات پیچیده پرینت سه بعدی با یک ظاهر تمیز و سطح صاف، بسازد.

گزارش 3D Hubs را بخوانید: به دلیل اینکه SLS نیاز به مواد ساپورت در طول فرایند پرینت، ندارد، این قابلیت به وجود می آید تا بتوان قطعاتی با هندسه های پیچیده را با یک سطح و ظاهر تمیز پرینت کرد. برای اینکه ظاهر دوربین تمیز و بدون نقص باشد چندین فرایند پس پردازشی از قبیل سمباده کاری، رنگ کاری زیرلایه ای ماشینی و بتونه کاری کامل، بر روی آن انجام شد.

در انتها، Kohlhaussen توانست یک دوربین را با دقت و ظرافت بالا با پرینتر سه بعدی بسازد که دارای ویژگی ها و قابلیت های مشابه سه دوربین اشاره شده باشد. جدا از هزینه ی لنز و مواد مورد استفاده شده،Kohlhaussen بدون هیچ هزینه ای توانست یک دوربین حرفه ای، باکیفیت، با سطح صاف، طراحی فشرده و فریم بیرونی بسیار محکم، بسازد.

در حال حاضر، Kohlhaussen در حال بررسی روش های مشابه است که بتوانند با متدهایی که هر عکاس در عکسبرداری دارد، سازگار باشند. اگر Kohlhaussen بتواند طراح هایی برای دوربین های باکیفیت که عکاسان در سرتاسر دنیا بتوانند به سادگی مونتاژ و پرینت کنند، ایجاد کند، پروژه ی او می تواند با خدمات پرینت سه بعدی هزاران دلار برای عکاسان تازه واردی که سرمایه ی کافی برای خرید دوربین های باکیفیت ندارند، ارزان تر تمام شود.

علیرغم اینکه این دوربین توسط دست ساخته شده است، دوربین شخصی پرینت سه بعدی شده یKohlhaussen توانست عکس های بسیار باکیفیت با نگاتیوهای بزرگتر تولید کند.

در آینده ی نزدیک، Kohlhaussen به امکان اینکه او با طراحی دوربین کار کند اشاره کرد تا روش های ساده تری ایجاد کند تا عکاسان بتوانند با دوربین های کیفیت بالا و بدون هزینه های زیاد، عکاسی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر