ارسال فایل
تلاش برای پیشرفت آینده قطعات پرینت سه بعدی شده در صنعت هوا و فضا
اکتبر 30, 2015
تست رانندگی خودرو هوشمند ساخته شده با پرینتر سه بعدی
اکتبر 31, 2015

ساخت زیر دریایی ارزان قیمت با پرینتر سه بعدی جهت اکتشاف آبهای عمیق

امروزه قطعات پلاستیکی و پرینت سه بعدی زیادی بجای قطعات پلاستیکی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. شاید در برخی موارد نتوان از پرینتر سه بعدی جهت تولید استفاده نمود ولی با این حال دستگاه بسیار مفیدی جهت نمونه سازی و مشابه سازی می باشد. همچنین قطعات پرینت سه بعدی شده بصورت لایه به لایه پرینت می شوند و استحکام بین لایه ای در این قطعات کمتر از نمونه هایی می باشد که با روش تزریق پلاستیک تولید شده اند. بنابراین در استفاده از این نمونه های پرینت سه بعدی شده بخصوص در جاهای مهم و حساس (مثلاً در فشارها و یا حرارتهای بالا) می بایست درست تصمیم گیری نمود.

بهترین راه حل رای این موضوع امتحان نمودن و تست نمودن قطعه پرینت شده می باشد. این همان کاری می باشد که یکی از محققان و علاقه مندان پرینتر سه بعدی به نام آقای مارتین بامرز و تیم همراهش انجام دادند. در طول چند ماه گذشته، آنها روی پروژه ای بنام Deep-Z که یک پروژه غیر علمی و توسط یک شرکت خصوصی ساپورت مالی می شده است فعالیت می نمودند. یکی از اهداف این پروژه امتحان نمودن این موضوع بود که آیا پرینتر سه بعدی می تواند جهت ساخت وسایل ارزان قیمت برای کنکاش آبهای بسیار عمیق مورد استفاده قرار گیرد یا نه؟ برای امتحان این موضوع، آنها یک زیر دریایی که با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخته شده بود را در ماه می سال 2015 به اعمال دریاچه ای در شمال ایتالیا فرستادند.

نتایج بدست امده بسیار موفقیت آمیز بودند. زیر دریایی که با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخته شده بود توانست فشار بالای آبهای عمیق را بدون هیچ مشکلی تحمل نماید و دوباره بدون هیچ گونه آسیب دیدگی در بدنه از آب بیرون بیاید. این بدان معنی است که پرینتر سه بعدی می تواند جهت پرینت نمودن قطعاتی که در آبهای عمیق مورد استفاده قرار می گیرند مورد استفاده قرار گیرد.

بر طبق اظهارات آقای مارتین، این پروژه با ساخت یک محفظه ضد آب برای یک دوربین با استفاده از پرینتر سه بعدی آغاز گردید. این محفظه پرینت سه بعدی شده به 200 متر کابل فولادی متصل گردید و همچنین چندین چراغ ال ای دی جهت فراهم نمودن نور برای فیلمبرداری به آن وصل گردید. در داخل محفظه دوربین از هیچ گونه مواد خشک کننده و یا رطوبت گیر استفاده نشد. بعلاوه، این احتمال وجود داشت که کوچکترین خطا و یا شکست در این محفظه باعث از بین رفتن دوربین در عمق آب گردد ولی این ریسک انجام گردید و همچنین جهت اطمینان از عدم حرکت نمودن دوربین در داخل محفظه از چسب اپوکسی استفاده گردید.

این زیر دریایی ساخته شده با پرینتر سه بعدی که به عمق آبهای عمیق فرستاده شد با استفاده از مواد نایلون و پرینتر بعدی با تکنولوژی SLS پرینت شده است. بر طبق اضهارات آقای مارتین، مواد نایلون مواد بسیار قابل اعتماد و قوی می باشند که می توانند برای قطعات کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

تمامی فایلهای طراحی شده برای این پروژه در وب سایت این پروژه (www.deep-z.com) قرار داده شده است و قابل دانلود می باشد. تستهای این دستگاه پرینت سه بعدی شده قرار است گسترش یافته و این محصول در آبهای شور و متلاطم نیز مورد آزمایش قرار گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر