ارسال فایل
سرمایه گذاری ده میلیون دلاری شرکت Autodesk در شرکت پرینتر سه بعدی Carbon3D
نوامبر 3, 2015
ساخت و امتحان صدا خفه کن تفنگ ساخته شده با پرینتر سه بعدی توسط شرکت آمریکایی
نوامبر 4, 2015

ساخت فیلم با 2500 قطعه پرینت سه بعدی شده

امروزه استفاده از مدل سازی سریع و یا همان پرینتر سه بعدی جهت ساخت فیلم لازم و ضروری نمی باشد چرا که هزینه مواد اولیه جهت پرینت سه بعدی نمودن شخصیتها و مجموعه ها با کیفیت بالا بسیار بیشتر از طراحی نمونه های کامپیوتری می باشد.


برای استودیوهای بزرگ که از پشتوانه مالی بسیار خوبی جهت تولید فیلم می باشند استفاده از پرینتر سه بعدی با کیفیت موضوع چندان پرهزینه ای نمی باشد چرا که هزینه پرینتر سه بعدی در مقابل بودجه های دیگر بسیار ناچیز و کم اهمیت می باشد و این هزینه ها با کمی افزایش قیمت بلیط نمایش فیلم قابل جبران می باشد.


حالا، علیرغم هزینه بسیار بالای پرینت سه بعدی نمودن هزاران قطعه با کیفیت، یک فیلم ساز فرانسوی بطور مستقل فیلم کوتاهی را با استفاده از 2500 قطعه پرینت سه بعدی شده تولید نموده است. این فیلم ساز از یک دستگاه پرینتر سه بعدی Form 1+ به همراه 80 لیتر رزین جهت این مقصود استفاده نموده است.


این فیلم ساز از سال 2008 تحت عنوان هنرمند دیجیاتی در صنعت VFX مشغول به کار می باشد و سابقه خوبی در زمینه انیمیشن سازی دارد. با استفاده از تجارب شخصی که شامل هر چیزی از قبیل طراحی های دستی و طراحی های پیشرفته کامپیوتری، هزاران طرح سه بعدی آماده گردید تا به مرحله اجرا گذاشته شود.


این هنرمند می گوید: “هنگامی که برای اولین بار پرینتر سه بعدی Form 1 را درسایت Kickstarterمشاهده نمودم فهمیدم که این دستگاه تنها چیزی است که من برای تولید فیلم با استفاده از پرینتر سه بعدی به آن نیاز دارم. من می خواستم تکنولوژی پرینتر سه بعدی را وارد صنعت فیلم سازی کرده و نوع جدیدی از فیلم سازی را ارائه نمایم.”


بعد از دو سال پرینت نمودن حدود 2500 قطعه با استفاده از پرینتر سه بعدی، او فیلم خود تحت عنوان “Chase Me” را خلق نمود که در فستیوال انیمیشن شرکت خواهد کرد و همچنین در فستیوال کن نیز انتخاب شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر