ارسال فایل
پرینت سه بعدی لباس بتمن Arkham Origins
دسامبر 3, 2015
محصولی از پرینت سه بعدی و سریعتر از فراری!!!
دسامبر 5, 2015

ساخت ماشین مسابقه اتویونیون با پرینتر سه بعدی توسط شرکت آیودی

تولید ابزار آیودی، که بخشی از این خودروسازبزرگ آلمانی است، یک مدل پرینت شده ی سه بعدی از اتویونیون نوع C ، تولید کرده است، ماشین مسابقه جایزه بزرگ که توسط اتویونیون در سال 1936 ساخته شد. مدل پرینت شده ی سه بعدی آیودی، بر اساس پیکان نقره ای سنتی، در مقیاس 1:2 ساخته شده است اما هنوز می تواند یک “راننده” را در خود جای دهد.

ساخت ماشین مسابقه اتویونیون با پرینتر سه بعدی توسط شرکت آیودی

تولیدِ مدل ماشین مسابقه ای سه بعدی پرینت شده باعث شد آیودی تکنولوژی پرینت سه بعدیش را در وارد محک رانندگی کند. درحالیکه مدل نوع C به خودی خود برای جاده مناسب نیست، شرکت اکنون استفاده های بیشتر برای پرینتر های سه بعدی فلزی را بررسی می کند. علاوه بر تولید احتمالیِ اجزا پیچیده با استفاده از تکنولوژی ساخت افزایشی، آیودی “همکاری مهمی” را با دیگر اعضای گروه فولکس واگن، شرکتِ مادرش انجام می دهد. گروه فولکس واگن بر 14 واحد تولید ابزار در نه کشور نظارت می کند، که هدفِ بیشتر آن ها سرمایه گذاری مشترک منابعشان به منظور پیشرفت تکنولوژی پرینت سه بعدی برای کل گروه است.

ساخت ماشین مسابقه اتویونیون با پرینتر سه بعدی توسط شرکت آیودی

عضو هیئت مدیره ی تولید آیودی و رئیس تولید ابزار در گروه فولکس واگن، پروفسور دکتر هربرت والت گفت: “ما با تکنولوژی های جدید تولید در تولیدِ ابزار آیودی و در گروه فولکس واگن با اشتیاق در حال پیشرفت هستیم”. “به همراه شرکا در زمینه ی تحقیق، ما دائما در حال کشف مرز های فرآیند های جدید هستیم. یکی از اهدافمان اقدام برای پرینتر های سه بعدی فلزی در تولید انبوه است.”

تولید ابزارِ آیودی، به همکاری دیگر واحد های فولکس واگن، به دنبال راه های اجرای پرینت سه بعدی فلزی و پرینت با ماسه در تولید خودروهاست. شرکت اکنون از پرینت سه بعدی فلز برای ساخت همه ی قسمت های فلزی مدل پیکان نقره ای “اتویونیون نوع C” در مقیاس 1:2 استفاده کرده است.

از همجوشی لیزری گزینشی برای ساخت مدل اتویونیون نوع C استفاده شده است: لایه های پودر فلزی، با سایز دانه ی 15 تا 40 هزارمِ میلیمتر (تقریبا نصفِ قطر موی انسان)، توسط یک لیزر یکی یکی، ذوب شدند. بنابراین، این فرآیند اجازه ی تولیدِ اجزا با هندسه های خاص را که تولید آن ها با روش های معمولی یا شدنی نیست، و یا بسیار دشوار است را می دهد.

ساخت ماشین مسابقه اتویونیون با پرینتر سه بعدی توسط شرکت آیودی

شرکت در حال حاضر روی پروژه های افزایشی متعددی با استفاده از آلومینیوم و فولاد کار می کند، و می تواند اشیا با طول تا 240 میلی متر و بلندی تا 200 میلیمتر را تولید کند. اجزا پرینت شده ی سه بعدی تراکم بیشتری از قسمت های معادل ساخته شده با ریخته گری تحت فشار یا فورج گرم (آهنگری گرم) دارند.

این تولید کننده ی آلمانی اولین شرکت اتومبیل اجرا کننده ی تکنولوژی پرینت سه بعدی نیست، و اولین تولید کننده ی مدل های مقیاس پرینت شده ی سه بعدی برای نشان دادن تکنولوژی در مقیاس کوچک هم نیست. چند هفته قبل، ما استفاده ی فورد از تکنیک های ساخت افزایشی را به منظور ساخت پروتوتایپ ها برای برخی از خودروهایش گزارش کردیم، به علاوه ی فروشگاه سه بعدی رسمی این شرکت، مدل های مقیاس پرینت شده ی سه بعدیِ اصلیِ خودروهایش را برای دانلود به شکل فایل های STL ارائه می کند. آیودی با اتویونیون نوع C پرینت شده ی سه بعدی آخرین تولید کننده ای شده است که با صدای بلند تبلیغ کرد که آن ها هم جایگاهی در صنعت پرینت سه بعدی دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر