ارسال فایل
ساخت فیلم با 2500 قطعه پرینت سه بعدی شده
نوامبر 4, 2015
ابداع جایگزین استخوان پرینت سه بعدی شده توسط محققان استرالیایی
نوامبر 5, 2015

ساخت و امتحان صدا خفه کن تفنگ ساخته شده با پرینتر سه بعدی توسط شرکت آمریکایی

در طول چند سال اخیر، کیفیت و همچنین دسترسی به پرینترهای سه بعدی پایه فلز در حال افزایش و رشد می باشد و می توان گفت که در حال فراگیر شدن می باشد و تقریباً در تمامی قسمتهای صنعت مورد استفاه قرار می گیرد.

یکی از صنعتهایی که از پرینترهای سه بعدی پایه فلز در حال استفاده می باشد شرکتهای تولید اصلحه می باشند و اخیراً شاخه جدیدی در صنعت ایجاد شده است که به تولیدکنندگان پرینت سه بعدی اسلحه معروف شده است. هر چند که اولین تفنگ پرینت سه بعدی شده با قابلیت شلیک دقیق در ماه اکتبر سال 2014 به نمایش گذاشته شد.

 

همانطور که از پرینتر سه بعدی جهت ساخت یک تفنگ استفاده کرد و این پروسه در حال پیشرفت سریع می باشد، می توان از پرینترهای سه بعدی پودر فلز برای تولید قطعات دیگر و تجهیزات تفنگهای موجود نیز استفاده نمود. یک شرکت تولید کننده قطعات فلزی که سابقه طولانی در استفاده از پرینتر سه بعدی در تولید قطعات دارد اقدام به تولید پیچیده ترین قطعه تفنگ یعنی صدا خفه کن تفنگ با استفاده از پرینتر سه بعدی نموده است. بنا بر نظر متخصصات اسلحه، یک صدا خفه کن علاوه بر خفه نمودن صدای اصلحه می بایست وظایف دیگری مانند خنک نمودن گازهای داغ خارج شده را انجام دهد. در نتیجه، صدا خفه کن می بایست دارای قسمت استوانه ای پیچیده با پره های خنک کننده کوچک باشد و این موضوع مشکلات بسیاری را در تولید آن ایجاد می نماید.

این شرکت آمریکایی با استفاده از پرینتر سه بعدی پودر فلز که با لیزر کار می نماید اقدام به تولید دقیق این محصول نموده است. محصول این شرکت در وب سایت thetruthaboutguns.org به نمایش گذاشته شده است.

تولید صدا خفه کن تفنگ با استفاده از پرینتر تنها هدف اصلی این پروژه نبود و در کنار آن محدودیتهای پرینترهای سه بعدی پایه فلز مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت و سعی در بهبود آن شد. تکنولوژی جوش لیزری که معمولاً بصورت ذوب نمودن پودر فلز با استفاده از لیزر و جوش آن به لایه های زیرین می باشد تنها سیستمی است که می توان از آن جهت این مقصود استفاده نمود.

 


در نهایت یک صدا خفه کن با کالیبر 30 طراحی و تولید گردید و مورد تست و بررسی قرار گرفت. با اینکه در چندین مورد، مقدار صدای شنیده شده کمی بیشتر از صدای ساطر شده توسط صدا خفه کن های دیگر بود ولی می توان از لیبل صداخفه کن برای این محصول استفاده نمود و می توان گفت که مدلهای بعدی این محصول ضریب عملکرد بیشتری نسبت به قبل خواهد داشت. همچنین می توان گفت که عمر مفید صدا خفه کنهای تولید شده با استفاده از پرینتر سه بعدی کمتر از انواع معمولی آنها می باشد و احتمال ترکیدگی صدا خفه کن در حین تیراندازی مداوم و سنگین نیز وجود دارد.


تنها دلیل انتخاب این محصول جهت ساخت با پرینتر سه بعدی، پیچیدگی زیاد محصول بود نه به عنوان قطعه ای از قطعات تفنگ. این محصول جهت فروش نمی باشد و نمی توانید این محصول را سفارش دهید. این محصول به صورت یک پارچه و در یک مرحله پرینت سه بعدی شده است و این کار جهت نمایش قدرت طراحی در نرم افزار SolidWorks و پرینت سه بعدی با کیفیت بالا انجام پذیرفت.

به مرور زمان کیفیت پرینترهای سه بعدی رو به افزایش بوده و متعاقبان قیمت این دستگاهها در حال کاهش می باشد و این امکان وجود دارد که دستگاههای پرینتر سه بعدی بر صنعت فلز تاثیر به سزایی بگذارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر