ارسال فایل
طراحی و ساخت ویالون الکتریکی با پرینتر سه بعدی
اکتبر 29, 2015
تلاش برای پیشرفت آینده قطعات پرینت سه بعدی شده در صنعت هوا و فضا
اکتبر 30, 2015

ساخت و توسعه دست مصنوعی مکانیکی با قابلیت حرکت جداگانه انگشتان به کمک پرینتر سه بعدی

در سالهای اخیر اندام مصنوعی بسیار زیادی با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخته و عرضه شدند و افراد زیای از این اندامهای مصنوعی که با استفاه از تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید شده اند بهره می برند. این اندامهای مصنوعی دارای قابلیتهای بیشتری نسبت به مدلهای تولید شده به روش سنتی و قدیمی می باشند و به راحتی قابل تولید می باشند و هزینه تهیه این پروتزها بسیار پائین می باشد. همچنین این پروتزها به راحتی قابل تغییر بر اساس خواسته مشتری می باشد و این موضوع بخصوص در مورد کودکانی که رشد آنها سریعتر می باشد حائز اهمیت می باشد.

تنها ایراد این اندامهای مصنوعی مربوط به ضعف توانایی گرفتن و قفل کردن مناسب می باشد و این نیز در حال ارتقا و پیشرفت می باشد. محققین دانشگاه Cape Town واقع در آفریقای جنوبی با کمک گرفتن از تکنولوژی پرینتر سه بعدی دست مصنوعی با قابلیت حرکت جداگانه انگشتان ارائه نمودند این محققین از پرینتر سه بعدی با تکنولوژی SLS جهت این مقصود بهره بردند. به علت بهره گیری از پرینتر سه بعدی و همچنین نوع موتورها و نوع سنسورهای بکار رفته در این دست مصنوعی باعث گردیده است تا هزینه آن بسیار کم باشد و ارزانتر از نمونه های مشابه باشد. همچنین قدرت و طول عمر این دست مصنوعی بسیار بیشتر از نمونه های مشابه دیگر می باشد.

علاوه بر طراحی زیبا و منحصر به فرد این اندام مصنوعی، این گروه برنده جوایزی نیز شدند. این گروه، تمامی قسمتها را بطور جداگانه طراحی و برای پرینت سه یعدی آماده کرده اند تا با استفاده از تکنولوژی نمونه سازی سریع و یا همان پرینت سه بعدی موجود در دانشگاه ساخته شوند.

دست مصنوعی ارائه شده دارای قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به انواع مشابه دیگر است. بنابر گفته های مخترع این دست، این دست با دو هدف زیبایی و همچنین کارایی زیاد طراحی و ساخته شده است.

این دست بگونه ای ساخته شده است که استفاده کننده آن می تواند اکثر کارهای روزمره را با آن انجام دهد و همچنین استفاده از آن بسیار ساده می باشد و در کنار تمامی این گزینه به علت استفاده از پرینتر سه بعدی جهت ساخت آن از قیمت بسیار پائینی برخوردار می باشد.

این پروتز نیز همانند سایر پروتزهای دیگر و مشابه آنها با استفاده از سوکتهایی به دست استفاده کننده متصل می گردد. نحوه کارکرد آن بدین گونه می باشد که با حرکت دادن ماهیچه های شانه، سنسورها این حرکتها را درک نموده .و باعث حرکت کردن پروتز می شوند. استفاده از سنسورها و موتورهای myoelectric باعث گردیده است تا عملکرد پروتز آسان تر از قبل گردد. بطور کلی می توان گفت که استفاده نمودن از پرینتر سه بعدی برای این مقصود باعث گردیده است تا محصولی بی نظیر و کارا تولید گردد.

این طراح برنده جایزه بهترین طراحی را از آن خود نموده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر