ارسال فایل
استفاده از پرینتر سه بعدی جهت حذف تومور کلیه توسط دکتر چینی
نوامبر 3, 2015
ساخت فیلم با 2500 قطعه پرینت سه بعدی شده
نوامبر 4, 2015

سرمایه گذاری ده میلیون دلاری شرکت Autodesk در شرکت پرینتر سه بعدی Carbon3D

شرکت Autodesk اعلام نمود که در راستای سرمایه گذاری بر روی پروژه های پرینتر سه بعدی، مبلغ ده میلیون دلار در شرکت Carbon3D سرمایه گذاری می نماید. ماه گذشته، شرکت Carbon3D در نمایشگاه TED نوع جدیدی از پرینترهای سه بعدی را معرفی نمود که سرعت پرینت آنها بیست و پنج تا صد برابر بیشتر از پرینترهای سه بعدی متداول می باشد.

 

تکنولوژی کنونی پرینترهای سه بعدی که به صورت لایه به لایه می باشد اغلب کند عمل کرده و در برخی موارد قطعاتی با استقامت مکانیکی ضعیف که به علت ایراد در نحوه خشک شدن می باشد تولید می گردد. شرکت Carbon3D در این باره می گوید:

تمامی هدف پرینت سه بعدی تاثیر بسیار شگرف بر صنعت تولید می باشد. اما قطعات پرینت شده از نظر مکانیکی ضعیف بوده و محدودیت زیادی در نوع مواد مصرفی وجود دارد و تمامی این محدودیتها و ایرادها مربوط به این می شود که پرینترهای سه بعدی کنونی پرینتر دو بعدی هستند نه پرینتر سه بعدی چرا که عمل پرینت دو بعدی را چندین بار و متوالی تکرار می نماید تا قطعه پرینت گردد.


پرینت متوالی که معروف به پرینتر سه بعدی CLIP می باشد، تکنولوژی جدیدی در پرینترهای سه بعدی می باشد که در آن مدل طراحی شده بجای پرینت لایه به لایه به صورت متوالی و بدون توقف لایه ای پرینت می گردد. پرینتر سه بعدی CLIP این اجازه را به مصرف کنندگان و تولید کنندگان می دهد که قطعات با کیفیت تجاری را خیلی سریعتر پرینت نموده و بدون رد لایه ای را می دهد.


در این تکنولوژی جدید، از ترکیب اکسیژن و نور UV جهت پرینت متوالی و بدون توقف و با استفاده از رزین استفاده شده است. توجه داشته باشید که بالانس کردن ترکیب اکسیژن و نور UV که باعث فوتوپولاریزاسیون می شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همانطور که گفته شد سرعت پرینت در این پرینترهای سه بعدی تقریباً 100 برابر بیشتر از سرعت پرینترهای سه بعدی معمولی می باشد.


حالا، رئیس شرکت Autodesk اعلام نموده است که مبلغ 100 میلیون دلار برای سرمایه گذاری و تامین مالی پروزه های موفق و در حال توسعه مرتبط با پرینتر سه بعدی در نظر گرفته است. بنابر اعلام نظر این شرکت، این کمک مالی و سرمایه گذاری جهت کمک به پیشرفت پرینترهای سه بعدی می باشد و شرکت Carbon3D یکی از شرکتهایی می باشد که نیازمند سرمایه گذاری و حمایت مالی می باشد تا بتواند نحوه کارکرد پرینترهای سه بعدی کنونی را تعییر دهد. سرعت بسیار زیاد پرینت سه بعدی CLIPباعث می شود که استفاده از پرینترهای سه بعدی در خطوط تولید توجیه اقتصای داشته باشد و بتوان از پرینترهای سه بعدی جهت تولید انبوه استفاده نمود.

شرکت Carbon3D در سال 2013 به ثبت رسیده است. این شرکت امیدوار است نسل جدید پرینترهای سه بعدی را تا دوازده ماه آینده به بازار ارائه نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر