ارسال فایل
پرینت سه بعدی موتور خودرو در اندازه واقعی با استفاده از 18 دستگاه پرینتر سه بعدی
اکتبر 29, 2015
ساخت و توسعه دست مصنوعی مکانیکی با قابلیت حرکت جداگانه انگشتان به کمک پرینتر سه بعدی
اکتبر 30, 2015

طراحی و ساخت ویالون الکتریکی با پرینتر سه بعدی

تولد موسیقی به دوران آغازین بشریت برمیگردد و همواره با به ارمغان آوردن شادی به گوش اشخاص و مردمان فرهنگهای مختلف سراسر جهان، میان بیگانه ها صمیمیت برقرار کرده و بسیاری را از غم و کسالت رها کرده است. بدون موسیقی، دنیا به مکانی شدیدا کسل کننده تبدیل میشد، و مردی اهل سیبری که استپان ایگناتوویچ نام دارد، به خوبی از این موضوع آگاه است.

ایگناتوویچ در سیبری زندگی میکند و به عنوان یک داشمند به فعالیت میپردازد. با این حال، او اوقات فراغتش را با طراحی سه بعدی اشیاء مختلف میگذراند. او علاقه ی شدیدی نیز به پرینترهای سه بعدی، موسیقی، و ریزکنترلگرها دارد. از زمانی که وی تصمیم به ساخت پرینتر سه بعدیRepRapPrusa i3 خودش شد، تنها حدود یک سال میگذرد. چیزی نگذشت که او چند پرینتر سه بعدی برای خود ساخت و به سرعت علاقه ی شدیدی به پرینت سه بعدی پیدا کرد.

ایگناتوویچ چندی پیش تصمیم گرفت که علاقه اش به موسیقی و دانشش در زمینه ی طراحی و پرینت سه بعدی را ترکیب کرده و با به کارگیری فناوری پرینت سه بعدی، ویولونی الکتریکی بسازد، که اسم ElViolin را برایش انتخاب کرده است. در حالی که به نظر میرسد این کار به تلاش و کوشش نسبتا زیادی نیاز داشته باشد، ایگناتوویچ میگوید که در واقع کار چندان سختی نیز نبوده است.

او به وب سایت 3Dprint.com میگوید “در واقع همه چیز بدیهی بود، روی وب سایت Thingiverse یک پروژه ی F-F-Fiddle (فیدل* اف-اف) مشابه پیدا کردم، چند ماه پیش هم یک ویولون الکتریکی خریده بودم و شروع به مطالعه و یادگیری موسیقی ویولون کرده بودم.”

او سعی کرده بود که F-F-Fiddle را پرینت سه بعدی کند اما بعد به این نتیجه میرسد که رشته ای که در اختیار دارد برای انجام این کار مناسب نیست. حالت قرار گرفتن نوازنده برای نواختن فیدل (سازی ست کاملا شبیه به ویولون که رنگ صدایش کمی با ویولن کلاسیک متفاوت است)نیز با ویولون کلاسیک متفاوت است، و به همین دلیل ایگناتوویچ قادر نبود به خوبی نوازندگی کند. این مسئله باعث شد که او تصمیم بگیرد ویولون الکتریکی اش را خودش طراحی و سپس پرینت سه بعدی کند. او نهایتا با الهام و کمک گرفتن از F-F-Fiddle، ساز خود را طراحی و با استفاده از فناوری پرینت سه بعدی ساخت. نتیجه ی کارش واقعا شگفت آور بود.

ایگناتوویچ به ما میگوید “ابتدا طرح سه بعدی ویولون را به چند بخش تقسیم کردم و با استفاده از پلاستیک PLA آنرا پرینت کردم. تمام بخشهای دیگر مثل قطعات الکترونیکی، خرک، و سیمها را هم ازeBay خریداری کردم.”

از زمانی که ایگناتوویچ برای اولین بار به فکر پرینت سه بعدی ویولونش افتاد تا وقتی که محصول نهایی را در دست بگیرد کمتر از یک ماه زمان گذشته بود. او هم اکنون در حال آماده سازی فایلهای پرینت سه بعدی است تا به صورت رایگان برای دانلود دیگران روی سایت Thinginverse.com قرار دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر