مدل جدید کمپانی Gambody: یک مدل سه بعدی از جنگجوی مکانیکی ۴۹ تکه‌ی کاملاً متحرکِ اطلس

3dprint service

مدلی بی نظیر برای پرینت سه بعدی

طرفداران مدل‌های بتل‌تِک (BattleTech)! اگر هنوز مدل‌های سه بعدی خاص بازی‌خورها را در فروشگاه Gambody ، ندیده‌اید، فرصت را از دست ندهید. ما بسیاری از مدل‌های بی‌عیب و نقص آنها را که به‌ تازگی برای پرینت سه بعدی عرضه کرده‌اند بررسی کرده‌ایم و اخیراً آنها مجموعه‌ی جدیدی از ماسک‌های هالوین قابل چاپ با پرینت سه بعدی مرتبط با بازی‌ها را با ما به ‌اشتراک گذاشته‌اند، یکی از آنها به مدل اطلس شبیه بود، اطلس محبوب‌ترین جنگجوی مکانیکی از سری بازی‌های آنلاین MechWarrior است.

حالا کمپانی Gambody ، مدل جدیدی از اطلس ساخته است، این بار این مدل کاملاً متحرک است، چندتکه، با جزئیات فراوان در بخش حرکتی دوپا.
شرکت Gambody ، این مدل را یک مجموعه‌ی LEGO توصیف می‌کند که ۴۹ قطعه‌ی قابل پرینت سه بعدی و دستورالعمل‌هایی برای نحوه‌ی مونتاژ آن به مجسمه‌ای با قد ۲۵ سانتی‌متری دارد.

این مدل، که شما می‌توانید آن را از اینجا دانلود کنید، توسط ماوریک طراحی شده‌است که قبلا یک مدل سه‌بعدی ۲۷ تکه را از Catapult، یکی دیگر از جنگجوهای مکانیکی، طراحی کره بود که به سرعت محبوب‌ترین مدل این سایت شد. مدل اطلسِ جدیدِ او برحسب محبوبیت‌ بر مدل‌های قبلی غلبه می‌کند، چون واقعا طرحی شگفت است که جزئیات فراوان و اتصالات کاملا متحرک دارد.

 

پرینت سه بعدی جنگجوی مکانیکی

طبق گفته‌ی ماوریک، این اتصالات دشوارترین بخش طراحی بودند؛ چرا که بعد از اجرا با پرینتر سه بعدی باید به آسانی در هم قفل شوند. او می‌دانست که آن اتصالات باید نسبت به مدل Catapult بهتر ساخته شوند. طراحی تنه (بخش میانه) و سر نیز چندان آسان نبود.
ماوریک می گوید: «نکته‌ی اصلی درباره‌ی سر اطلس است که روی تنه قرار می‌‌گیرد، مجبور شدم که توجه زیادی به جزئیات سر داشته باشم تا آن را شبیه به همان اطلس کنم که بازی‌خورها می‌شناسند.»

پرینت سه بعدی جنگجوی مکانیکی

 

او قطعاً در این بخش موفق شده است و در مدت زمانی کوتاه به این موفقیت دست‌یافته است. این مدل از اطلس فقط ۱۰ روز از وقت ماوریک را گرفته است تا روانه دنیای پرینت سه بعدی شود.
او اضافه می کند: «بازه‌ی زمانی کوتاه برای تکمیل مدل سه بعدی اطلس به‌علت تجربه‌ای بود که من از مدل‌سازی Catapult کسب کرده‌ بودم.»
همانطور که در شرکت Gambody ، رسم است، آنها مدل سه بعدی از این طراحی را در داخل شرکت با استفاده از پرینتر سه بعدی Ultimaker 2، به‌محض اتمام آن پرینت نمودند و آن را با جزئیات فراوان رنگ کردند، سبک واقع‌بینانه (منظور از واقع‌بینانه در مورد یک وسیله‌ی متحرک دوپای غول‌پیکر است) آنها در ترکیب انواع تکنیک‌های رنگ‌آمیزی از جمله رنگ‌آمیزی دستی با قلموهای مختلف، رنگ‌آمیزی با اسپری و استفاده‌ی خلاقانه از اکریلیک و دیگر مواد آنها را استاد کرده است و به مدل پرینت شده ظاهری زنگ‌زده، سابیده شده و آسیب دیده در جنگ دادند.

پرینت سه بعدی ربات

سایت Gambody ، می‌گوید: «مدل سه بعدی اطلس MWO الهام گرفته از قدرتمندترین و هراس‌انگیزترین ماشین همه‌ی دوران است، این ماشین مجهز به یک توپ خودکار ۲۰ و لیزرهای متوسط است، این ماشین می‌تواند هر ماشین سبک‌تری را با یک شلیک از بین ببرد. این توانایی انتظار طرفداران آن بازی ویدئویی را بالا برده است، آنها می‌خواهند به قدرت اضافی دست‌یابند و یک متحد در دنیای بازی‌های آنلاین BattleMech داشته باشند.»
شما می‌توانید فایل‌های STL را برای مدل اطلس به قیمت ۲۹٫۹۹ دلار از اینجا دانلود کنید وبرای اجرای آن با پرینتر سه بعدی اقدام کنید. این مدل باید به‌راحتی روی هر نوع پرینتر سه بعدی قابل چاپ باشد- البته Gambody ، اضافه می‌کند که اگر با فناوری SLA چاپ شود ظاهر بسیار بهتری خواهد داشت. شما می‌توانید در اینجا ویدئویی از شرکت Gambody ، در حال پرینت سه بعدی این مجسمه (اسباب بازی) مشاهده کنید.

3dprint-product

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

'