ارسال فایل
برنامه شرکت e-Nable جهت تولید 6000 عدد دست مصنوعی با استفاده از پرینتر سه بعدی تا سال 2017
اکتبر 19, 2015
معرفی نوع جدیدی از پرینتر سه بعدی چند کاره با ده نوع ابزار قابل تعویض توسط شرکت هلندی Tytan 3D
اکتبر 20, 2015

معرفی دو نوع فیلامنت جدید تحت عناوین Nylforce550 و Nylon-Carbon توسط شرکت Sharebot

همه شرکتها و کارخانجات تولید کننده مواد اولیه پرینترهای سه بعدی و یا همان فیلامنت در حال پیشرفت هستند و شرکت ایتالیایی Sharebot یکی از بهترین شرکتهای تولید کننده فیلامنت می باشد که فیلامنت های تولید آنها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. این شرکت در حال حاضر دارای 60 نمایندگی فروش در بیش از 10 کشور اروپایی می باشد.


اخیراً قسمت تحقیق و توسعه شرکت مسیر هدف خود را کمی تغییر داده و بر روی فیلامنت های مورد استفاده در صنعت هنر تحقیق می کند و به دنبال تولید محصولاتیست که بتواند رضایت مشتری را برآورده نموده و همچنین دارای کیفیت بالایی باشد.

فیلامنت Nylforce 550 اولین محصول در راستای این هدف است که اخیراً توسط این شرکت معرفی شده و جهت پرینت اشیاء با خاصیت لاستیکی یا ارتجاعی مورد استفاده قرار می گیرد. مواد بکار رفته در این فیلامنت کیفیت یک پرینت خوب را فراهم می کند و همچنین طول عمر قطعات تولید شده با این فیلامنت بالاست. بر اساس اعلام شرکت، این مواد دارای سطحی براق هستند و همچنین از آنها می توان برای تولید قطعات مکانیکی استفاده نمود چرا که دارای طول عمر بسیار بالایی هستند و همچنین از مقاومت گرمایی بالایی هم برخوردارند.


دومین ماده معرفی شده توسط این شرکت فیلامنت Nylon-Carbon است که از دو نوع ماده متفاوت نایلون و کربن ساخته شده است. استفاده از فایبرهای نایلون باعث می شود عمر مواد افزایش یابد و مواد کربن استفاده شده باعث می شوند تا قطعه پرینت شده سبک باشد و همچنین قابلیت پرینت خوبی داشته باشد. همچنین قطعات پرینت شده با استفاده از این مواد را به راحتی می توان با پولیش کاری و روش های دیگر پرداخت کرد. بر اساس اظهار نظر این شرکت این فیلامنت برای استفاده های مکانیکی بسیار عالیست و با هر پرینتر سه بعدی می توان از این فیلامنت ها استفاده کرد.

 


جهت پرینت این مواد می توان از تنظیمات مربوط به فیلامنت های PLA استفاده کرد ولی دمای اکسترودر را باید به 245 درجه سانتیگراد افزایش داد. با توجه به بالا بودن دمای پرینت، این مواد را می توان به جای ABS نیز به کار برد چرا که مقاومت حرارتی و مقاومت شکست بالایی نسبت به دیگر انواع فیلامنت دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر