ارسال فایل
معرفی دو نوع فیلامنت جدید تحت عناوین Nylforce550 و Nylon-Carbon توسط شرکت Sharebot
اکتبر 20, 2015
معرفی یک روش رنگ آمیزی جالب برای قطعات تولید شده با پرینتر سه بعدی
اکتبر 20, 2015

معرفی نوع جدیدی از پرینتر سه بعدی چند کاره با ده نوع ابزار قابل تعویض توسط شرکت هلندی Tytan 3D

هر روزه تقاضا برای استفاده از انواع مختلف پرینترهای سه بعدی به صورت تصاعدی در حال افزایش می باشد و علاوه بر آن تقاضا برای دستگاه های رو میزی که بتوانند چندین نوع کار را بدون تغییر دادن نوع دستگاه انجام دهند نیز در حال افزایش می باشد. به عنوان مثال می توان به پرینترهای دو بعدی کاغذ اشاره نمود که امروزه همراه با فکس، کپی و سایر امکانات همراه شده است و همگی تنها در یک دستگاه پرینتر عرضه می شوند.

شرکت هندی Tytan 3D یکی از شرکتهایی می باشد که بر روی این نوع پرینترها فعالیت می نماید و بیشتر تمرکز خود را بر روی بازار این نوع دستگاه ها نهاده است.

دستگاه جدید این شرکت که به نام GAIA Multitool Delta-style 3D printer به بازار معرفی شده است یک دستگاه چند کاره پیشرفته می باشد که دارای دو نوع تزریق کننده بوده و قابلیت تعویض 10 نوع ابزار را دارد و مدت زمان مورد نیاز برای تعویض این ابزار ها در حدود چند ثانیه می باشد. این شرکت در معرفی این محصول اعلام کرده است که این دستگاه پرینتر سه بعدی دارای قابلیت پرینت با کیفیت و با استفاده از مواد مختلفی از قبیل پلاستیک، کاغذ، سرامیک و غیره است.

هفته گذشته این شرکت اعلام نمود که تمامی حسن های دستگاه قبلی بر روی نمونه جدیدی که خیلی  بزرگتر از مدل قبلی پرینتر سه بعدی می باشد نصب شده است و دستگاه جدیدی تحت عنوان Gaja Multitool MAXX به بازار عرضه شده است.

تمامی ویژگی های این ستگاه بر اساس استانداردهای لازم طراحی و ساخته شده است و دارای صفحه کاری به اندازه 45 سانتی متر در 105 سانتیمتر می باشد و همچنین ارتفاع پرینت دستگاه نیز 175 سانتیمتر می باشد که در نوع خود جالب توجه می باشد. با استفاده از این دستگاه می توان اشیاء خیلی بزرگی را تنها در یک مرحله پرینت نمود.

همانند مدل اولیه این دستگاه، این دستگاه دارای ده نوع ابزار قابل تعویض می باشد و می توان با توجه به نوع کارکرد، ابزار ها را در عرض چند ثانیه تعویض نمود. انواع مختلف ابزار های این دستگاه پرینتر سه بعدی در شکل زیر نمایش داده شده است.

بر اساس گفته های این شرکت ابزار های این دستگاه پرینتر سه بعدی به صورت زیر می باشند:

1- ابزار پرینت سه بعدی برای سرامیک

2- ابزار پرینت سه بعدی برای سرامیک همراه با اکسترودر بوودن (Bowden)

3- ابزار پرینت سه بعدی برای سرامیک به همراه کارتریج داخلی که قابلیت اتصال به مخزن خارجی را نیز دارد.

4- ابزار پرینت سه بعدی برای سیستم FDM با قطر نازل 3 میلیمتر

5- ابزار پرینت سه بعدی برای سیستم FDM با قطر نازل 1.75 میلیمتر

6- ابزار حکاکی فلز و شیشه

7- ابزار برش کاغذ

8- ابزار فرز جهت فرز کاری و یا کنده کاری

9- ابزاری برای  طراحی

10-ابزار برش و یا حکاکی لیزر

قیمت مدل اولیه این دستگاه به همراه کلیه ابزار های ارائه شده در حدود 5000 دلار می باشد ولی قیمت مدل جدید این دستگاه که بزرگتر نیز می باشد دو برابر شده و در حدود 10000 دلار می باشد. شاید در نگاه اول این قیمت در مقایسه با پرینترهای معمولی خیلی زیاد باشد ولی با در نظر گرفتن اندازه دستگاه و همچنین تعداد ابزار های قابل تعویض باید انتظار قیمتی در این حدود را داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر