ارسال فایل
پرینتر سه بعدی سیار و دایره ای Apis Cor میتواند خانه ها و ساختمان ها را به صورت کامل در محل خود پرینت کند.
اکتبر 24, 2015
سگی به نام زیگی (Ziggy) با کمک فناوری پرینت سه بعدی در استرالیا تحت عمل جراحی قرار می گیرد.
اکتبر 25, 2015

نیروی دریایی آمریکا برای به پرواز درآوردن هواپیمای مدل P-3 Orion، از قطعات پرینت سه بعدیABS استفاده می کند

پیش از این می دانستیم که فناوری پرینت سه بعدی به سهولت در صنعت هوافضا و هوانوردی مورد استفاده قرار می گرفته است، اما این نوع استفاده معمولا محدود به پرینت سه بعدی فلزات می شد که بسیار متفاوت تر و گرانتر از پرینت سه بعدی امروزی بودند.اما اکنون گروهی از طراحان و مهندسانFleet Readiness Center Southeast (FRCSE، بخشی از فرماندهی سیستم های هوایی که متعلق به نیروی دریایی آمریکا می باشد) دست به اقدامی ویژه زده اند: آنها برای تعمیر سیستم چرخ دنده فرود هواپیماهای دریایی مدل P-3 Orion، از قطعات پرینت سه بعدی ABS استفاده نموده اند.

باید تاکنون متوجه نکته ای عجیب در این خصوص شده باشید. هزینه یک هواپیمای P-3 Orion به طور تقریبی 6 میلیون دلار و وزن آن نیز 100.000 پوند می باشد. پس چطور می توان به قطعات پلاستیکیABS اطمینان داشت؟ همان قطعاتی که در تولید لگو (قطعات پلاستیکی سبک) به کار می روند؟ طبق توضیح گروه مهندسی FRCSE، پلاستیک ABS برای این نوع کار و برنامه کاری فشرده آنها بهترین گزینه است. در اکتبر سال 2014، هواپیمای P-3 Orion در حالی به ایستگاه هوایی نیروی دریایی در جکسون ویل_فلوریدا (Jacksonville_ Florida) رسید که دچار خسارت شدیدی در قسمت نگهدارنده چرخ های جلویی (که حفظ تعادل دماغه هواپیما بر عهده این بخش است) شده بود.

ساخت قطعات هواپیما با پرینتر سه بعدی

به گفته راندال میکر (Randall Meeker)، مهندس مکانیک و طراح ابزار، آنها با موقعیتی بسیار غیرعادی مواجه شده بودند. “نه تنها با یک اصلاح منحصر به فرد و پیچیده روبرو بودیم، بلکه دچار بحران زمانی در آماده ساختن باند فرودگاه تا پایان تابستان سال جاری نیز شده بودیم.” وی ادامه می دهد: ” اگر آن هواپیما تا پیش از ماه ژوئن ایستگاه هوایی را ترک نمی کرد، تا مدتی طولانی در وضعیت بسیار سختی به سر می بردیم…”

بنابراین وی و همکارانش تمامی گزینه های موجود برای تعمیر و اصلاح هواپیما را در نظر گرفته و در نهایت به این نتیجه رسیدند که با آماده ساختن سریع یک نمونه اولیه از قطعات مورد نیاز هواپیما می توانند به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کنند. سانتیگو آلوارِز (Santiago Alvarez) که یک تکنیسین مهندسی مکانیک است می گوید: ” دستورالعمل تعمیر هواپیما برای ما ارسال شد و بنابراین می توانستیم ابزار مورد نیاز آن را مهیا سازیم.” وی همچنین ادامه می دهد :    ” ما برای پرینت یک نمونه اولیه سه بعدی از قابلیت های تولیدی افزایشی استفاده کردیم. پس از آزمایش آن، متوجه برخی معایب در طراحی قطعات شدیم.”

پرینت سه بعدی قطعات ABS موجب شد تا این افراد بتوانند به سرعت و پیش از نصب قطعات، آنها را مورد آزمایش و ارتقاء قرار دهند. “حداقل یک ماه و نیم زمان می بُرد تا شرکت [1]Lockheed Martinقطعات مورد نیاز را تولید کرده و آنها را برای ما ارسال نماید”. میکر اینگونه ادامه می دهد : “اگر قطعات اصلی را دریافت می کردیم، فرصت خود را از دست می دادیم.” روی هم رفته، حدودا 300 دلار پلاستیک ABS در این قطعات مورد استفاده قرار گرفته است_ با هزینه ای بسیار کمتر از ترکیبات فلزی که برای تغییر و اصلاحات هواپیما مورد استفاده می گیرد.

پس از پروسه پرینت سه بعدی که برای صرفه جویی در زمان مورد استفاده قرار گرفته شد، شرکتLockheed Martin (شرکت سازنده هواپیما) بخش اصلاح شده ای برای نصب بر روی هواپیما ساخت. “این اولین بار در طول تاریخ بود که چنین اصلاحی بر روی هواپیمای مدل P-3 Orion انجام می شد”. روزا کافاسو (Rosa Cafasso)، مهندس هوا فضا می گوید:” ما ماه ها  بر روی این پروژه کار کردیم و این بسیار خسته کننده بود ولی به لطف تلاش های افراد گروه و امکانات پرینت سه بعدی، توانستیم لوازم مناسب برای اصلاح و تعمیر این هواپیما را مهیا سازیم.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر