ارسال فایل
رستوران های معروف که از پرینتر سه بعدی غذا استفاده می کنند
سپتامبر 5, 2017
شرکت 3D Printhuset و پرینت سه بعدی ساختمان
سپتامبر 10, 2017

پرداخت و فینیشینگ قطعات پرینت سه بعدی

3dprint finishing

3dprint finishing

اشیائی که با اکثر پرینترهای سه بعدی FDM چاپ می کنید، لایه ها را روی سطوح پرینت نشان می دهد. برای رسیدن به یک سطح خوب و صاف شما نیاز به یک پرینتر سه بعدی  داریدکه بتواند با ضخامت لایه زیر 20 میکرون چاپ کند یا شما باید پرینت سه بعدی خود را پس از تولید پرداخت کنید.

دلایلی که باعث می شود محصول پرینت سه بعدی شما نیاز به پرداخت داشته باشد:

ناخالصی فیلامت پرینت سه بعدی و به طور کلی کیفیت پایین مواد

پرینت سه بعدی چند رنگ یا با چند ماده مختلف

فیلامنت تاریخ مصرف گذشته

کالیبره ناصحیح سیستم

لازم به ذکر است که این موارد جدای از عیوب و نواقص خود پرینتر سه بعدی شما می باشد.

در اینجا برخی از رایج ترین روش های پرداخت محصول پرینت سه بعدی را بررسی می کنیم:

سندبلاست، نقاشی و پلیش:

به غیر از حذف قطعات دستی، ماسه شویی(سندبلاست) شاید ساده ترین راه برای صاف کردن یک چاپ است. همه چیز که شما نیاز دارید، کاغذ پوست (حدود 220 تا 600 سطح خاکستری بسته به نوع چاپ و مواد). سیلندر یک روش تفکیک کننده است و بنابراین مناسب تر برای از بین بردن اضلاع مانند لکه ها و حباب ها است. اگر می خواهید از اصطکاک بیش از حد اجتناب کنید یا نگرانی در مورد خراش های شن و ماسه دارید، می توانید یک ماسه مرطوب استفاده کنید.

مرحله بعدی فرایند نقاشی است. این همیشه کاربردی نیست، اما این یک روش آسان است و مواد بسیار قابل دسترسی هستند. رنگ های پلی استر و اکریلیک اغلب می توانند سطح پرینت سه بعدی را بهبود ببخشند، اما آغازگرهای آئروسل و رنگ های آئروسل به صورت صاف تر می شوند. اگر از یک آغازگر آئروسل استفاده می کنید، باید تراکم نازک تر باشد. نکته قابل استفاده دیگر این است که نمی توانید لرزش را بچرخانید، بلکه توپ را داخل آن را بچرخانید، که از ایجاد حباب در سطح رنگ جلوگیری می کند.

پلیش راهی دیگر برای پرداخت کردن است. اگر این چیزی است که پرینت سه بعدی نیاز دارد، پرداخت می تواند یک پوشش شفاف ارائه دهد. این می تواند به خصوص در هنگام استفاده از ترموپلاست هایی مثل ABS و PLA،یا شبیه به صورت آینه باشد. خاصی براق مخصوص مخصوص پلاستیک ها وجود دارد. پرداخت ممکن است نیاز به پوسته پوسته شدن داشته باشد.

مزایای واضح برای نقاشی و پرداخت وجود دارد. یکی از مهم ترین آنها این است که ساختار چاپ را تغییر نمی دهد. این برای لایه بیرونی پلاستیک بسیار امن است. همچنین می تواند یک روش عالی برای تجدید چاپ، به جای خرید برخی از رشته های رنگ و تغییر تنظیمات در چاپگر خود باشد تا یک رشته (یک رنگ خاص مانند PLA سفید نیاز به تنظیمات مختلف دما به دلیل خواص شیمیایی رنگ ها) باشد.

Fire Based Post-processing

پرداخت توسط حرارت راه دیگری است که روی قطعات پرینت سه بعدی موثر است. فندک یکی از ابزارهایی است که در اینجا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

این متن در حال بروزرسانی می باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر