ارسال فایل
دستگاه آبکاری مس برای آبکاری قطعات پرینت شده پلاستیکی و رزینی
اکتبر 13, 2015
امکان ساخت تمامی اجزاء موشک هدايت شونده با پرينتر سه بعدی
اکتبر 14, 2015

پرینت سه بعدی ایمپلنت تیتانیوم برای مردی که نیمی از بافت صورتش را در اثر اصابت گلوله از دست داد

پرينترهای سه بعدی در صنعت پزشکی با توجه به قابليت بسيار بالايی که در توليد ایمپلنتهای اختصاصی و حياتی دارند به شدت مورد استفاده قرار می گيرند.

پزشکان و جراحان از پرينتر سه بعدی و اسکنر سه بعدی در جهت توليد مدل های فيزيکی جهت مطالعه و حتی در اطاقهای عمل استفاده می کردند ولی اخيراً بعضی از اين کاربران تجهيزات نمونه سازی سريع , پا را فراتر گذاشته و اقدام به استفاده از اين تکنولوژی در ارگانهای مهمی همچون صورت نموده اند. به عنوان مثال پزشکان برای يک مرد 38 ساله چينی که صورتش بر اثر اصابت گلوله تفنگ دچار آسيب ديدگی شديد شده بود با استفاده از تکنولوژی نمونه سازی سريع بود که به او کمک نمودند تا بتواند صورت جديدی داشته باشد.

اين مرد چينی وقتی که در اتيوپی زندگی و کار می کرد بصورت اتفاقی هدف گلوله تفنگ قرار گرفت  و صورت او بطور  جدی جراحت برداشت.اصابت گلوله باعث شد بخش زيادی از فک و همچنين دندانهای او از بين برود و قدرت غذا خوردن و حتی تکان دادن فک خود را از دست بدهد.

خوشبختانه تلاشهای اين مرد برای يافتن راه حل نتيجه داد و توانست دکتری را پيدا کند که شرايط او را بطور جدی تری بررسی نمايد.

بعد از سی تی اسکن و عکاسی ايکس ری از صورت اين مرد،آنها دریافتند که می توانند فک جديدی با استفاده از پرينتر سه بعدی و مواد تيتانيومی برای او بسازند. در نهايت اين عمل جراحی با موفقیت بسیار بالایی انجام شد همچنین پزشکان توانستند دندانهای او را نيز بازسازی نمايند به طوریکه حالا او می تواند به راحتی غذا بخورد.

بطور کل می توان گفت که کشور چين اولين کشور پيشرو در استفاده از تکنولوژی پرينترهای سه بعدی در صنعت پزشکیست و اين پيشرفت هر روز ابعاد تازه تری به خود می گيرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر