ارسال فایل
ساخت ماکت سان فرانسیسکو با پرینتر سه بعدی
نوامبر 28, 2015
تشخیص بیماری سلول های داسی شکل با استفاده از پرینتر سه بعدی
نوامبر 30, 2015

پرینت سه بعدی بازوهای الیسیوم

Alex Czech  در حین کار بر روی ایدهٔ ساخت مفصلی عمومی توانست اسکلت‌خارجی دست را با پرینتر سه بدی تولیدکند.

پرینت سه بعدی بازوهای الیسیوم
ایدهٔ این مفصل به انگشت منتهی شد، که آن هم به ساخت دست منجر شد. هرچند Czech اعلام می‌کند که او از پژوهش سایرین بر روی همین نوع طرح ِقابل چاپِ سه‌بُعدی اطلاع نداشت، اما او در این آرزو یعنی ساخت اسکلت‌خارجی دست تنها نیست.
Czech از افزودن احتمالی موتورهای DC به مفاصل انگشتان به منظور «ساخت دریل برقی مینیاتوری روی نوک انگشتان» صحبت می‌کند، اما تایید می‌کند که این پیشرفت جایی در «میان مسیر» رخ خواهد داد. سپس به کارش روی توسعهٔ پروژه دست ادامه می‌دهد.

پرینت سه بعدی بازوهای الیسیوم
و حالا، کمتر از یک ماه بعد از آن خبر، فایلهایی را درباره پروژهٔ توسعه یافتهٔ خود منتشر کرده‌است که به سطح (شما حدس بزنید) اسکلت‌خارجی بازویی رسیده‌است که بصورت سه‌بُعدی چاپ شده‌است! و Czech می‌گوید اکنون یک گام به لباسی کامل به شکل اسکلت‌خارجی نزدیکتر شده‌است که شخصیت Matt Damon در فیلم علمی تخیلی به نام Elysium آنرا به تن داشت. باید اعتراف کنم که این بازو تا حد زیادی درست و دقیق به نظر می‌رسد و حتما Czech مهارت و تلاش زیادی به خرج داده‌است تا به این حد پیشرفت کند.
این بازوها واقعا نتیجهٔ کار عاشقانه هستند، چون Czech این حرکت را وقتی آغاز کرد که با کار ذوقی خود یعنی چاپ سه‌بُعدی در ساعات بعد از کار سر و کله می‌زد (او در بخش روابط سرمایه گذاری کار می‌کند). قسمتِ دست از کل این مدلِ بازو به تنهایی از ۱۳ قطعهٔ منحصربفرد تشکیل شده‌است.

و همانطور که دستهای اسکلت‌خارجی اولیه کاملا با چاپ سه‌بُعدی ساخته شده بودند، قطعات بازوها نیز کاملا با چاپ سه‌بُعدی ساخته شده‌اند، بجز پیچها و واشرهای فلزی که مورد نیاز بودند. مانند دستها که قبل از بازوها ساخته شده بودند، این بازوها نیز با Up Plus 2 متعلق به Czech بصورت سه‌بُعدی چاپ شدند که فضای ساختی به ابعاد ۱۴x15x15 cm دارد. او امکان دانلود این طرح سه‌بُعدی را به قیمت ۱۹٫۶۷$ میسر کرده‌است، و اعلام می‌کند که این طرح اسکلت‌خارجی جدید نتیجهٔ ساعتها چاپ آزمایشی است.

پرینت سه بعدی بازوهای الیسیوم
بازوها به نحوی طراحی شده‌اند که با استفاده از پلاستیک ABS قابل چاپ باشند، و Czech گزارش می‌کند که این اسکلت‌خارجی «برای پوشیدن فوق العاده راحت است و خوب و محکم روی بازوهایتان قرار می‌گیرد». در این مرحله، پرسشی که ممکن است در ذهن شما ایجاد شود این است که بازوهایی بصورت اسکلت‌خارجی چه کارکردی دارند، و از آنجائیکه موتورهای DC هنوز به این دستها اضافه نشده‌اند، پاسخ این است که هدف از ساخت این بازوها برانگیختن جلوه‌ای علمی تخیلی است.
بعدها در حین مسیر، قسمتِ دست از این بازوی کامل می‌تواند بعنوان دستکشی چندمنظوره کار کند. در این بین، با دانلود و چاپ سه‌بُعدی بازوهای اسکلت‌خارجی خود به دنیای Alex Czech بپیوندید که چشم‌اندازی کاملا آینده گرایانه دارد! اگر تصمیم به انجام این پروژهٔ جنون آمیز گرفتید در بخش نظرات اعلام کنید که به چه نتیجه ای رسیدید.

پرینت سه بعدی بازوهای الیسیوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر