ارسال فایل
ساخت اولین ماشین شستشوی کفش توسط مخترع چینی با استفاده از پرینتر سه بعدی
اکتبر 28, 2015
طراحی و ساخت ویالون الکتریکی با پرینتر سه بعدی
اکتبر 29, 2015

پرینت سه بعدی موتور خودرو در اندازه واقعی با استفاده از 18 دستگاه پرینتر سه بعدی

وقتی که صحبت از نمایش ظرفیتهای نمونه سازی سریع و پرینتر سه بعدی به میان می آید، می بایست صحبت از شرکتهای تولید کننده پرینتر سه بعدی نمود که همیشه سعی در پرینت نمودن بزرگترین و دقیق ترین طرح های صنعتی می نمایند تا قدرت دستگاه های خود را به نمایش بگذارند.

اخیراً یکی از شرکتهای تولید کننده پرینتر سه بعدی با استفاده از تعداد 18 عدد پرینتر سه بعدی اقدام به پرینت نمودن موتور چهار سیلندر خودرو تویوتا در اندازه واقعی نموده است.
این کمپانی که در شهر گوانجو قرار دارد قبلاً اقدام به راه اندازی اولین دانشکده پرینتر سه بعدی نموده بود که شامل قسمتهای مختلفی مانند مرکز طراحی پرینتر سه بعدی، مرکز پرینت سه بعدی، مرکز نمایش محصولات پرینت شده و تجهیزات مربوط به تدریس موضوعات مرتبط با پرینتر سه بعدی می باشد.

برای تولید این موتور، فایلهای مربوط به آن جهت پرینتر سه بعدی از وب سایت www.thingiverse.com که معروف ترین وب سایت برای اشتراک گذاری فایلهای آماده پرینت می باشد مورد استفاده قرار گرفت و فایل مربوطه (Toyota 4 Cylinder Engine 22RE, Complete working model) دانلود و سپس مهندسان طراح در 3 روز کاری با استفاده از 18 دستگاه پرینتر سه بعدی FDM این موتور را پرینت کردند. نتیجه کار یک موتور کامل و چند رنگ بود که از 130 قطعه پرینت شده تشکیل شده است. جهت پرینت این موتور از 8 کیلوگرم مواد PLA استفاده شده است. اندازه واقعی این موتور 55 سانتیمتر در 49 سانتیمتر در 46 سانتیمتر می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر