ارسال فایل
متداول شدن پرینتر سه بعدی غذا در سالهای آینده
نوامبر 26, 2015
ساخت ماکت سان فرانسیسکو با پرینتر سه بعدی
نوامبر 28, 2015

پرینت سه بعدی کفش های ورزشی

با گسترش و همه گیر شدن روز افزون تکنولوژی پرینت سه بعدی، هر روز شاهد بکار گیری این تکنولوژی در عرصه های مختلف هستیم.همانطور که در این مقاله از استفاده کمپانی آدیداس از پرینتر سه بعدی جهت ساخت کفش جدیدش برایتان گفتیم، اینبار شرکت New Balance که تولید کننده کفش های ورزشی و دستگاه های تناسب اندام است بسراغ پرینتر سه بعدی رفته است.

پرینت سه بعدی کفش های ورزشی

البته نیو بلنس به صراحت بیان کرده که تولید این کفش‌های ویژه‌ی پیاده‌روی و دویدن را مدیون پیشرفت‌های علمی در صنعت مواد و همکاری با مهندسین سه‌ بعدی شرکت ۳D Systems است.

در لایه‌ی میانی این کفش یک پد نرم قرار گرفته و لژ متخلخل دارد. ماده‌ی اصلی ساخت کفش، یک متریال جدید به نام DuraForm Flex TPU است که خاصیت ارتجاعی فوق‌العاده‌ای دارد و به صورت لایه‌ لایه به شکل کفی کفش طراحی می‌شود و برش می‌خورد. برش این ماده با تکنولوژی لیزری SLS انجام می‌شود. فرم طراحی بر مبنای فشار کف پای انسان در هنگام پیاده‌روی و دویدن تعیین می‌شود.

پرینت سه بعدی کفش های ورزشی

این تکنولوژی امکانات تازه‌ای را در رابطه با انعطاف‌پذیری کفی‌ها، مقاومت، وزن و دوام کفش‌ها رقم می‌زند.

پرینت سه بعدی کفش های ورزشی

البته نیو بلنس کفش‌های ورزشی خود را به صورت ویژه برای هر فرد تولید نمی‌کند ولی تمام تلاش خود را برای تولید محصولات پوشیدنی که دویدن را آسان‌تر کنند، به خرج می‌دهد.

تعداد معدودی که از این کفش تولید شده، در دی‌ماه (ابتدای سال نوی میلادی) در نمایشگاه CES نمایش داده می‌شوند. فروش کفش از فروردین‌ ماه در بوستن آغاز می‌شود و سپس در چند نقطه‌ی دیگر دنیا عرضه خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر