ارسال فایل
استفاده محققین سوئدی از پرینترهای سه بعدی جهت پرینت بردهایی با سلول زنده
نوامبر 1, 2015
استفاده از پرینتر سه بعدی جهت ساخت دستگاه فریزر ایستگاه فضایی بین المللی
نوامبر 2, 2015

کسب درآمد ده هزار دلاری دانش آموز دبیرستانی آمریکایی با استفاده از پرینتر سه بعدی و پرینت قطعات یدکی

معمولاً کسانی که به مدارس عمومی متوسطه می روند و آنجا درس می خوانند در بخشهای مختلف مدرسه مانند تیم ورزشی، تشویق کننده و غیره فعالیت می کنند. معمولاً تنها چیزی که همه آنها آن را به خوبی به خاطر می سپارند حالت تاسف بار کلاسهای درس و تجهیزات آنها می باشد. بنابر تحقیقات جدید، کمبود پشتوانه های مالی در حال تبدیل به چالش اول تمامی مدارس عمومی در آمریکا می باشد و در بسیاری از حالت این موضوع به شدت خود را نمایان می نماید.

با این حال، پرینتر سه بعدی در حال تبدیل شدن به راه حل مناسب و ارزان قیمت برای حل نمودن برخی از این مشکلات و نابسامانی ها و رفع مشکل عدم نقدینگی می باشد. در یکی از مدارس دبیرستانی در آمریکا،یک دانش آموز فیلامنت چند دلاری پرینتر سه بعدی را با استفاده از پرینتر سه بعدی تبدیل به ده هزار دلار پول نقد نمود.

آقای تانر هاجر که دانش آموز ی در یکی از مدارس پنسیلوانیا در آمریکا می باشد و در کلاس درس مهندسی و تولید می باشد از پرینت سه بعدی مدرسه به همراه نرم افزار اینورتور Autodesk استفاده نمود تا قطعات مورد نیاز درهای خروج اضطراری آتش سوزی را باز تولید نماید. این قطعات در بازار موجود نبوده و دیگر تولید نمی شوند و در صورت یافتن آنها در بازار می بایست ست کلی آنها را یکجا خریداری نمود که باعث از دست رفتن پول زیادی در ازای یک قطعه کوچک ولی نایاب می شد.

در مورد درهای خروج اضطراری آتش سوزی، برای مثال، این درب ها نیازمند قطعه کوچکی می باشند که مانع از بسته شدن و قفل شدن درب در هنگام آتش سوزی می شوند و نقش مهمی دارند. این قطعه کوچک دیگر تولید نمی شود و برای خرید آن می بایست کل سیستم درب بصورت یکجا و به قیمت هر ست هزار دلار خریداری می شد. جهت اجتناب از این هزینه، معمولاً درب بصورت دستی باز و بسته می شد.

آقای تانر هاجر از یک دستگاه پرینتر سه بعدی مدرسه استفاده نمود و با هزینه کردن حدود 6 دلار جهت خرید فیلامنت، این مشکل امنیتی را حل نمود. در نتیجه سه تا از دربها بطور کلی تعمیر گردید و باعث صرفه جویی سه هزار دلاری برای مدرسه شد و حدود ده در دیگر نیز وجود دارند که منتظر قطعه پرینت سه بعدی شده این دانش آموز خلاق و مبتکر می باشند.

همچنین در مورد واحد گرمایش مدرسه، قطعه شکسته شده واقعا قطعه کوچکی بود ولی امکان سفارش آن قطعه بصورت تنها وجود ندارد و می بایست یک سیستم جدید سفارش داده می شد و هزینه هر سیستم حدود دویست و پنجاه دلار می باشد. در حالیکه استفاده از پرینتر سه بعدی جهت تولید این محصول با استفاده از پلاستیک تنها نیازمند یک دلار می باشد و این یک دلار جهت فیلامنت پرینتر سه بعدی باعث صرفه جویی 250 دلاری می گردد و به عبارت دیگر با شش دلار مواد فیلامنت پرینتر سه بعدی می توان در حدود هزار لار صرفه جویی نمود.

کل مدرسه از این حرکت دانش اموز به وجد آمده و از او بخاطر سخت کوشی و استفاده از پرینتر سه بعدی جهت تعمیر و بازسازی قسمتهای مختلف مدرسه تشکر و قدردانی نمودند.

علاوه بر سود مالی و درآمد از این کار، این کار دانش آموز به دانش آموزان دیگر یاد داد تا می توانند مهارتهای زندگی واقعی را در داخل خود مدرسه نیز آموخت و در خارج از مدرسه بکار برد. البته نباید نقش مرکز تحقیقات مدرسه را نادیده گرفت چرا که با تهیه و در اختیار گزاردن پرینتر سه بعدی برای دانش آموزان باعث رشد و تقویت علمی و فنی دانش آموزان می شوند.

نتیجه نهایی که از این داستان واقعی می توان گرفت آن است که با ایجاد امکان دسترسی به تکنولوژی های جدید و آزادی کامل جهت استفاده از این امکانات به دانش آموزان و دانشجویان، این امکان به آنها داده می شود که بتوانند به روشهای متفاوت از فکر خود جهت حل مشکلات دنیای واقعی استفاده نمایند. با افزایش امکان دسترسی به دانش آموزان و دانشجویان به پرینترهای سه بعدی، می توان قوه تفکر آنها را افزایش داد و این باعث می گردد تا مدارس بیشتری از این امکانات استفاده نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر