ارسال فایل
مدل جدید کمپانی Gambody: یک مدل سه بعدی از جنگجوی مکانیکی 49 تکه‌ی کاملاً متحرکِ اطلس
نوامبر 16, 2016
پژوهشگرانِ روسی گلوله‌های پرینت سه بعدی شده را آزمایش کردند
نوامبر 22, 2016

کمپانی پرینت سه بعدی بیوپزشکی بایونیکس کمپینی برای ساخت پروتزهای اندامی راه اندازی کرد

پرینت سه بعدی یک دست کارآمد به کودک پاکستانی هدیه کرد

پرینت سه بعدی

امروز شما را با میر بایان بلوچ پنج‌ساله آشنا می‌کنیم که اولین کودک پاکستانی است که، به لطف تلاش‌های کمپانی پرینت سه بعدی بیوپزشکی بایونیکس، تا به حال یک بازوی پروتزی پرینت سه بعدی ‌شده دریافت کرده است. این کمپانی اولین نوع خود در پاکستان است و هدف آنها این است که با استفاده از پروتزهای خود به یاری افرادِ معلول در سراسر جهان بشتابند.

اخیراً، آنها با این امید کمپینی برای جذب سرمایه‌ی مردمی برگزار کردند تا برای کودکانِ معلول شرایطی را فراهم کنند که آنها همیشه آرزویش را داشتند؛ این کمپانی می‌خواهد با پروتزهایش این کودکان را به اَبَرقهرمان تبدیل کند!
بایونیکس به پدر میر بایان کمک کرد تا به پروتزهای نه چندان گران‌قیمتی برای پسرش برسد؛ دست این پسر از مچ قطع شده است. این کمپانی، در کنار کمپانی تأمین‌کننده‌ی خدمات و تجهیزاتِ پرینت سه بعدی Viscous.co از یک پرینتر سه بعدی ساخت کمپانی Xplorer3D ، (اولین سازنده‌ی پرینتر سه بعدی در پاکستان) در دانشگاه NED مهندسی و فناوری استفاده کرد تا یک بازوی مدل Unlimbited ، برای میر بایان طراحی و پرینت کند.

این بازو که به رنگ نارنجی و زرد پرینت شده است، یادآور تصویر ابرقهرمانِ محبوبِ کمپانی فیلم‌سازی مارول (Marvel) و شخصیت مورد علاقه‌ی بایان یعنی مرد آهنی (Iron Man) است؛ این پروتز حتی نوری را نیز از خود شلیک می‌کند!

 

پرینت سه بعدی دست کودک

میر بایان از راحتی و کارایی این بازو بسیار خوشحال بود. او اکنون می‌تواند اشیا را در دست بگیرد و نگه دارد، با دیگران دست بدهد و بزند قدش! اویس کوریشی و آناس نایاز، بنیانگذارانِ بایونیکس، کارِ پر زحمتِ ساخت پروتزِ این پسر را پروژه‌ای ویژه در نظر گرفتند. پس از انکه آنها بازوی پروتزی میر بایان را کامل کردند، درخواست‌های زیادی مبنی بر ساخت پروتز از دیگر شهرهای پاکستان دریافت کردند، از جمله کراچی و نواب‌شاه.
آنها فهمیدند که اگرچه پرینت سه بعدی به صورت فناوری محبوب در سراسر جهان شناخته می‌شود، اما در کشورشان هنوز دسترسی چندانی به آن وجود ندارد. به همین دلیل، آنها تصمیم گرفتند در سایت Zingohub ، که پایگاهی آنلاین برای مخترعان و مبتکران است، کمپین جذب سرمایه‌های مردمی خود را با عنوان «ابرقهرمانانِ دنیای واقعی» به راه بیاندازند. هدف از این کمپین تلاش برای ایجاد تغییری مثبت در زندگی کودکانِ معلول از طریق بهبود فناوری و در دسترس‌تر کردن آن برای افرادی‌ست که به پروتز نیاز دارند. آنها می‌خواهند به این «ابرقهرمامانِ دنیای واقعی»، با پروتزی که خودِ بچه‌ها انتخاب می‌کنند، قدرت و اعتماد به نفس بدهند.
اعضای بایونیکس
نایاز می‌گوید: «آنچه ما در پاکستان دیدیم، موردی واقعاً پیچیده بود. برای مثال، اگر عضوی از بدن یک کودک قطع شده باشد و او احساس کند که چیزی کم است، آن وقت ما مجبور می‌شویم که چیزی به صورت منحصر به‌فرد بسازیم. ما به منابع مالی نیاز داریم تا بتوانیم مردِ آهنی و دیگر پروتزهای ابرقهرمانان را بسازیم تا کودکان برای ادامه‌ی مسیر احساس انگیزه کنند.»

 

پرینت سه بعدی دست کودک

 

پس از آنکه منابع مالی کافی از کمپین بدست آمد، بایونیکس تصمیم گرفت تا حداقل دو نوع پروتز ابرقهرمانی بسازد؛ یک پرینتر سه بعدی بزرگ بخرد تا پروتزهای مربوط به بزرگسالان را بسازد؛ فناوری پروتزهای خود را بهتر بازاریابی کند تا بتواند به افراد بیشتری کمک کند.
اگر می‌خواهید به این کمپین کمک مالی کنید، حتی شانس بردنِ چند جایزه‌ی جالب را نیز پیدا می‌کنید: هر چیزی از برچسب‌های «پرینت سه بعدی یعنی آینده» گرفته تا تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی از طرف بایونیکس فقط با 10 دلار کمک نقدی، تا گردشی در تأسیساتِ پرینت سه بعدی بایونیکس با کمک مالی حداقل هزار دلاری. برای کسب اطلاعات بیشتر و فهرست کاملی از جوایز، به صفحه‌ی کمپین جذب سرمایه‌ی مردمی برای ابرقهرمانان دنیای واقعی مراجعه کنید.
پس از آنکه کمپین کامل شود، بایونیکس برنامه‌های بزرگ دیگری را دنبال خواهد کرد. آنها می‌خواهند روی مدل‌های منبع باز کار کنند تا بازده‌ی‌شان را افزایش دهند. همچنین، آنها وارد پروژه‌های متفاوت دیگری خواهند شد که برپایه‌ی هوش مصنوعی است و قصد دارند تا با فناوری پرینت سه بعدی به دانش‌جویان کمک کنند تا پروژه‌ها را به محصول تبدیل نمایند. در انجمن بایونیکس در سایت 3DPB.com، در این باره بحث کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر