ارسال فایل
ساخت اتصالات عنکبوتی شکل با استفاده از پرینتر سه بعدی توسط دانشجوی طراحی محاسبات
اکتبر 22, 2015
عرضه فيلامنت لاستيکي بسيار نرم تحت نام TPU93 براي پرينترهاي سه بعدي توسط شرکت آلماني RepRap
اکتبر 23, 2015

توليد دوربين توپي با زاويه ديد 360 درجه بوسيله پرينتر سه بعدی توسط محققين MIT جهت کمک به پليس

کساني که پينت بال و يا بازيهای کامپيوتری اکشن را تجربه کرده اند می دانند که بزرگترين تهديد زمانيست که وارد فضايي جديد و ناشناخته می شوند و نمی دانند آیا کسی پشت يکی از ديوارها و يا گوشه ها مخفی شده یا نه؟

محققان و پژوهشگران سالها در تلاشند تا بتوانند روش و يا روشهايی ابداع کنند که احتمال زخمي شدن و يا کشته شدن را کاهش دهد و اين تنها زمانی محقق مي شود که بتوانند با موقعيت محل آشنا شوند و بتوانند ببينند که چه چيزی در انتظار آنهاست. اين موضوع زمانی حائز اهمیت است که صحبت از مرگ و زندگی به صورت واقعیست.

با استفاده از دوربین توپی قبل از ورود مي توان به راحتی فهميد که چه چيزی پشت ديوارها و يا اتاقهای ناشناخته پنهان است , تنها کافيست دوربين توپی شکل را به داخل اتاق پرتاب کرد.

سرمايه گذاری اين محصول توسط يک شرکت تازه تآسیس به نام Bounce Imaging انجام شده , اين شرکت اميدوار است اين محصول را به زودی به توليد انبوه برساند. اين محصول با استفاده از پرينترهای سه بعدی ساخته شده که متشکل از چندين دوربين و سنسور است و تصاوير پارانرمای توليد شده را به گوشی های هوشمند ارسال مي نمايد. اين شرکت توسط آقای Francisco Aguilarکه يکی از اعضای هيئت علمی دانشگاه MIT می باشد پايه گذاری شد.

در خبرهای دانشگاه MIT آمده است که اين محصول کمک بسیار اساسی و در عين حال ابتدايی برای شناسايی نقاط خطرناک است. اين محصول از ابتدای مراحل طراحی تا توليد توانسته است چنيدن جايزه مختلف را به خود اختصاص دهد. قابل ذکر است که بدنه اين توپ با استفاده از پرينتر سه بعدی توليد می شود.

اندازه اين دوربين توپی , کوچک است و به راحتی در دست جای مي گيرد همچنين به راحتی مي توان آن را به کمربندهای تجهيزات پليسی بست. اين محصول از شش دوربين تشکيل شده است و قادر است تصاوير زنده از محيط مورد استفاده را تهيه نموده و به گوشی هوشمندی که نرم افزار مربوطه روی آن نصب شده منتقل نمايد. بر اساس اظهار نظر شرکت سازنده، باطری داخلي اين توپ می تواند به مدت 30 دقيقه تصاوير زنده ارسال نمايد که زمان قابل قبولی بخصوص در ماموريتهای پليسی مي باشد. استفاده از پرينترهای سه بعدی باعث شده زمان ساخت و همچنين هزينه ساخت نمونه های اوليه به شدت کاهش يابد.

طبق اظهار نظر محققين سازنده اين محصول، يکي از سخت ترين قسمتهای کار نصب قطعات بر روی بدنه دوربین توپی و همچنين سيم کشی آن است ولی با استفاده از پرینتر سه بعدی کار ساخت بدنه بسيار ساده می شود.

بدون شک هزينه بسيار پائين و همچنين سرعت عملکرد بالای پرينترهای سه بعدی باعث می شود تا به راحتی بتوان اين محصولات را طراحی، ساخت و آزمايش نمود. بر اساس اظهارات سازنده اين توپ، آنها هميشه با حجم بالایی از درخواست پليس مواجه بودند تا محصولی توليد شود که کارايی بسيار بالايی داشته باشد و همچنين کار با آن آسان باشد. به وسیله این دوربین برای انها تصوير زنده فراهم می شود درحاليکه آنها به عکس نيز راضی بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر