ارسال فایل
ترکیب نمودن پرینتر سه بعدی و قهوه جهت چاپ عکس روی کف بالای فنجان قهوه توسط شرکت Ripple Maker
اکتبر 24, 2015
نیروی دریایی آمریکا برای به پرواز درآوردن هواپیمای مدل P-3 Orion، از قطعات پرینت سه بعدیABS استفاده می کند
اکتبر 25, 2015

پرینتر سه بعدی سیار و دایره ای Apis Cor میتواند خانه ها و ساختمان ها را به صورت کامل در محل خود پرینت کند.

وقتی حرف از خانه های سه بعدی پرینت شده پیش می آید، ما همه ی عنوان ها و ادعا ها را دیده ایم: 10 خانه ی سه بعدی پرینت شده در شانگهای در کمتر از یک روز، اولین هتل ساخته شده با پرینتر سه بعدی و در همین اواخر: بزرگترین پرینتر سه بعدی در دنیا که قابلیت ساخت دیوار های دافع حشرات را دارد.

به جز برخی ادعاهایی که جلب توجه بیشتری می کنند، هر یک از شرکت های پشت این نوآوری ها بر یک  حقیقت پریشان کننده و اساسی اتفاق نظر دارند: ما پیش به سوی یک بحران جهانی مسکن می رویم و تا زمانی که یک روش مناسب از نظر هزینه، زمان و منابع برای ساخت سرپناه های امن پیدا نشود، میلیارد ها انسان بدون خانه خواهند بود.

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

نیکیتا چن یون تای

جدیدترین پرینتر های سه بعدی ساخت و ساز که برای این وضعیت خطرناک راه حلی ارایه می دهند، یک هدف جدید و به صرفه تر را دنبال می کنند. پرینتر سه بعدی مدور Apis Cor که توسط نیکیتا چن یون تای 25 ساله ساخنه شده، امکانات هیجان انگیزی برای ساخت و ساز سه بعدی سیار و در محل ارایه می کند با وجود اینکه هنوز در مراحل اولیه ی ساخت قرار دارد، یک راه مناسب و اقتصادی برای حمایت از نیاز های آتی مسکن پیشنهاد میکند.

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

پرینتر سه بعدی مدور Apis Cor به جای اتصال به یک پایه ی قدیمی سه محوره، یک پایه ی چرخان و یک بازوی شبه مخروطی دارد که می تواند در همه ی جهات بچرخد و دوران کند و خانه ها را به صورت کامل و به صورت پشت و رو پرینت کند و بهتر از روش تولید دیوار ها به طور جدا است که بعدا احتیاج به مونتاژ دستی دارد. نتیجه اینکه خانه های سه بعدی پرینت شده می توانند به صورت کامل در محل ساخته شوند و بدون احتیاج به کار فیزیکی شدید یا حمل و نقل پر هزینه ی مواد، قطعات چاپ شده یا خود چاپگر سه بعدی (در ابعاد دقیق 1.5*1*5.5 متر، پرینتر سه بعدی جمع و جور می تواند در یک کامیون استاندارد قرار گیرد.).

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

علاوه بر این، پرینتر سه بعدی انرژی کمی مصرف میکند و هیچ مواد زایدی از خود باقی نمی گذارد که در مقایسه با روش های سنتی تا 70% در هزینه های ساخت صرفه جویی می کند.

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

“این پرینتر سه بعدی از ماشین آلات استاندارد ساخت و ساز برای تحویل پروژه استفاده میکند، بدون نیاز به آماده سازی های مقدماتی و اقدامات اطمینانی بر روی هر سطحی تنظیم می شود و در کمتر از نیم ساعت آماده به کار می شود.”این را چن-یون-تای به 3ders.org گفت. “فناوری من متفاوت است. چرا که ما خانه ها را به صورت پشت و رو پرینت می کنیم. بنابراین با وجود ابعاد کوچک، پرینتر های ما می توانند یک خانه به مساحت بیش از 100 متر مربع را در یک روز پرینت کنند.” پرینتر Apis Cor از مواد اختصاصی  که بر اساس بتن و الیاف (رشته هایی که در میان قطعات بتنی قرار می گیرند و وظایف مختلفی از قبیل کنترل تنش ها بر عهده دارند.) ساخنه شده استفاده می کند و هر لایه ی پرینت شده 1*1 اینچ است.

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

مهندس و تاجر جوان، که پیش تر در قرارداد های ساختمانی در بازی های المپیک 2014 در سوچی کار می کرد، کار بر روی این پروژه را در 2014 شروع کرد. او می گوید با وجود اینکه فناوری او مشابه همانی است که شرکت هایی نظیر WinSun استفاده میکنند، سیار بودن طراحی او به آن یک برتری قابل توجه می دهد. چرا که آن ها در یک مرحله خانه ی سه بعدی را  پرینت نمی کنند. بلکه این کار را در قطعات مجزا و در کارخانه ها انجام می دهند که بعدا همین قطعات جا به جا و بر روی هم سوار می شوند.

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

این روش تولد خانه ها را کمی ساده تر و اقتصادی تر می کند، اما نه ارزانتر. او سپس اضافه کرد که دیگر پرینترهای سه بعدی که از یک سیستم حایل جراثقال استفاده می کنند، همینقدر هزینه بر اند که ساخت یک خانه هزینه دارد. “همه ی پرینترهای سه بعدی ساخت خانه بسیار بزرگ و گران قیمت هستند و کار با آن ها نیز سخت است؛ در نتیجه در دسترس نیستند. به همین دلیل من نیاز به ساخت یک پرینتر سه بعدی برای ساخت خانه حس کردم.”

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

پس از یک سال کار بر روی پروژه، چن-یون-تای و تیمش یک نمونه ی اولیه و کاربردی از پرینتر سه بعدی و برنامه ی کنترل آن در آگوست امسال ساختند. او گفت برای ادامه ی پیشرفت در زمینه ی نرم افزار و کیفیت پرینت و در نهایت ارایه ی نسخه ی صنعتی، شرکت احتیاج به بودجه دارد. تا اینجای کار آن ها 200,000 دلار بر روی نمونه ی اولیه هزینه کرده اند. به همین دلیل او تصمیم گرفته که به همراه همسرش از روسیه به کالیفرنیا برود تا سرمایه گذاران بیشتری بیابد. در صورت موفقیت، پروژه ی تکمیل شده برای ارایه ی نهایی در اوایل دسامبر 2016 آماده خواهد بود.

پیش بینی شده است که خانه های ساخته شده با پرینتر سه بعدی در 5 تا 10 سال آینده به مرحله ی اجرا درخواهند آمد و با نوآوری ارایه شده از سوی شرکت هایی مانند WinSun، WASP و Apis Cor، این پیش بینی دارد به حقیقت می پیوندد. قابلیت های پرینتر سه بعدی سیار Apis Cor عالی اند؛ ساخت و ساز در محل می تواند هزینه ها و احتیاجات ساختمان سازی را در مناطق “فقیر از نظر منابع” و دور افتاده کاهش دهد که غالبا موارد اضطراری یا سرپناه های به صرفه از این دسته اند.

ساخت خانه با پرینتر سه بعدی

با وجود این که این پرینتر سه بعدی در حال حاضر قادر به چاپ 100 متر مربع خانه (که ممکن است زیاد به نظر نرسد اما برای 800 میلیون زاغه نشین در سراسر جهان، همین رقم بسیار امیدوار کننده است.) است، Apis Cor می تواند برنامه ریزی شود و در صورت امکان با سیستم های چاپگر سه بعدی بزرگتر کار کند، یا اتاق های مجزا را بسازد که می توانند در یک خانه ی بزرگتر سرهم بندی شوند. در واقع چن-یون-تای 25 ساله و Apis Cor به ما آموخته اند که صنعت ساخت و ساز پرینت سه بعدی در مراحل اولیه ی خود قرار دارد و ما هنوز چیزی از احتمالات و امکانات تمام و کمال این صنعت نمی دانیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر