ارسال فایل
آغاز به کار یک شرکت ایرلندی جهت تولید علایم تجاری با پرینتر سه بعدی
اکتبر 26, 2015
TeeBot , پرینتر سه بعدی که در یک چمدان کوچک، جا می شود
اکتبر 27, 2015

افزايش ارزش سهام يک شرکت توليد کننده مفصلهاي زانويي تعويضي با استفاده از پرينتر سه بعدي بعد از عرضه در بورس

همانطور که اخبار مرتبط با پرينترهاي سه بعدي و نقش آنها در پيشرفت پزشکي را دنبال مي نمائيم به دنبال کارخانجات و شرکتهايي نيز هستيم که از پرينترهاي سه بعدي استفاده هاي زيادي مي نمايند و مي توان گفت اين شرکتها در حال تبديل شدن به متخصصان نمونه سازي سريع هستند.

در ميان کارخانجات و شرکتهايي که در حال يافتن راه حل هايي با استفاده از پرينترهاي سه بعدي جهت کمک به جراحان و بيماران مي باشند شرکت iFit شرکتي مي باشد که بر روي تکنولوژي توليد ایمپلنت با استفاده از عکس هاي سي تي اسکن فعاليت مي نمايد تا بتواند به جراحان کمک نمايد که ایمپلنت هاي مفصلي متناسب با خود بيمار را استفاده نمايند که بر اساس نيازهاي هر بيمار و بصورت اختصاصي توليد شده اند.


اين شرکت يکي از توليد کنندگان مدلهاي سه بعدي مفصل هاي جايگزين با استفاده از عکس هاي سي تي اسکن مي باشد. علاوه بر اين، اين نرم افزار امکان پرينت نمودن نمونه برش خورده مدل را نيز فراهم مي نمايد که اين قابليت مانع از تراشيدن و يا برداشتن استخوان بيمار جهت جا زدن مفصل جايگزين مي شود. با آماده شدن مدل سه بعدي، مدل طراحي شده توسط پرينتر سه بعدي با تکنولوژي SLS توليد مي شود.


با توجه به اين نکته که سيستم استخوان بندي هر بيمار با فرد ديگر متفاوت مي باشد استفاده از مفصلهاي جايگزين که متناسب با آن فرد و با استفاده از پرينترهاي سه بعدي توليد شده است باعث مي شود تا زمان جراحي کاهش يافته و همچنين مانع از تراش دادن استخوان فرد بيمار جهت جا زدن مفصل جايگزين مي شود و علاوه بر اين ها، دوره نقاهت نيز بسيار کوتاه تر شده و فرد بيمار خيلي زود مي تواند به کارهاي روزمره خود بپردازند.


این شرکت چندین سال بصورت یک شرکت خصوصی در حال فعالیت بود ولی هفته گذشته وارد بورسNASDAQ شد و در عرض یک روز کاری 9000000 سهم و هر سهم به ارزش 15 دلار فروخته شد. بدین ترتیب ارزش این شرکت به رقم قابل توجه 135 میلیون دلار رسید که 30 درصد بیشتر از قیمت پیش بینی شده بود.


حالا شرکت می تواند با استفاده از بودجه در اختیار خود کارهای تحقیقاتی بیشتری در زمینه پرینترهای سه بعدی انجام دهد و متعاقباً این بودجه باعث خواهد شد تا بیمارستانهای بیشتری شروع به استفاده از پرینترهای سه بعدی و یا روش نمونه سازی سریعتری نمایند. در حال حاضر حدود 470 بیمار در لیست انتظار این شرکت قرار دارند تا بتوانند از تکنولوژی پرینتر سه بعدی در روند بهبود خود استفاده نمایند.

 

 

 


این تکنولوژی در انتظار مجوزهای مورد نیاز از مراجع قانونی می باشد ولی می توان گفت که هر ساله در حدود نیم میلیون جراحی تعویض زانو در آمریکا انجام می شود و این جراحی ها در مورد کودکان که دارای رشد می باشند می بایست هر چند سال یکبار تکرار پذیرد. لذا می توان این موضوع را با دید عمیق تری بررسی نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر