ارسال فایل
کارخانه Cyclone از صنایع دفاع اسرائیل پرینتر سه بعدی جدید Roboze One+400 را دریافت می کند
نوامبر 9, 2016
طراحان رولز رویز آینده‌ای لوکس را برای خودروهای شخصی‌سازیِ پرینت سه بعدی شده پیش‌بینی می‌کنند.
نوامبر 13, 2016

3DLabPrint آخریم مدل هواپیمای قابل چاپ با پرینت سه بعدی خود را معرفی کرد

ساخت مدل های هواپیما، ماشین، کشتی، و قطار، یا مدل های دیگر وسائط نقلیه، یک صورت از هنر است که برخی از طرفداران آن بیم دارند که در حال از بین رفتن است چرا که دنباله‌روهای جدیدتر و دارای فناوری بالاتر در حال جایگزین شدن دست‌سازهای قدیمی هستند. من شک دارم که شیوه‌ی سنتی ساخت مدل به طور کلی از بین برود، اما این صنعت به وسیله‌ی پرینت سه بعدی، تغییر شکل داده است، یا برخی می گویند که احیا شده است. شرکت هایی همچون 3DLabPrint که فایل های سه بعدی کیفیت بالا از مدل های دقیق هواپیماهای تاریخی را برای پرینت کردن، طراحی کرده و می فروشند، دارند ثابت می کنند که این شکل هنر ممکن است در حال تغییر باشد، اما هنوز زنده و سرحال است.

خدمات پرینت سه بعدی راد

این شرکتِ مستقر در جمهوری چک، بر اساس هواپیماهای تاریخی، مجموعه‌ی قابل توجهی از مدل های هواپیما با قابلیت پرینت سه بعدی ساخته است. این مدل ها که به دقت مورد تحقیق و طراحی قرار گرفته اند، شامل هواپیماهای جنگنده‌ی معروف قرن بیستم مثل Messerschmitt Bf 109 H/F، P51-D Mustang، Spitfire Mark XVI و غیره می باشند. آخرین موردِ اضافه شده به مجموعه ی آنها، Lockheed P-38 Lightning است که یک جنگنده‌ی آمریکایی است که در جنگ جهانی دوم به پرواز در آمد.
این مدل که دارای عرض بال mm 1410 in 5/55 است، به قیمت 40 دلار برای دانلود از سایت 3DLabPrint در دسترس است. همانطور که بنیانگذار شرکت، استفن دوکوپیل به 3DPrint.com می گوید، تیم آنها زمان زیادی را صرف طراحی و توسعه‌ی این هواپیما کرده است. خصوصیات آن شامل دستگیره‌ی فرود قابل جمع شدن و هدایت، فلپ هایی برای صعود و فرود موثرتر، و خطوط باودن داخلی برای سکان های دوقلو، شهپرها و آسانسور می باشد. این مدل همچنین شامل پیشرفت های کلیِ متعددی است که پرینت کردن و سرهم بندی آن را بیشتر کاربرپسند می کند، هر چند که هنوز هم یک پروژه‌ی چالش برانگیز خوب خواهد بود.
تیم 3DLabPrint بیان می کند: «ما هنوز داریم تلاش می کنیم که چیزها را بیشتر به پیش ببریم، بنابراین این پروژه همچنین مملو از پیشرفت های دیگر برای دوام بهتر، سرهم بندی آسان تر، حل هندسی بهتر و غیره است. امیدواریم از آن لذت ببرید، هر چند، این پرینت ممکن است رقابت پذییری و کیفیت پرینتر شما را به چالش بکشد.
همانند دیگر مدل های هواپیمای 3DLabPrint، مدل Lockheed P-38 Lightning برای پرینترهای سه بعدی خانگی طراحی شد، بنابراین تمام فایل ها با استفاده از فایل های جهانی STL و تنظیمات برای Simplify3D، Cura و MatterControl آماده شده اند. این هواپیما طراحی شده است تا قدرتمند و با دوام و در عین حال، سبک باشد و دارای سازه های تقویتی در بال ها و بدنه باشد که شکل آن را ثابت و صلب نگه دارد. برای سرهم بندی آن به هیچ ابزاری احتیاج نخواهد بود؛ می توان تمام آنها را چسب کرد. وقتی که خود هوایپما را پرینت سه بعدی کردید، تنها باید سروو، ESC، و موتور بدون جاروبک و سیستم رادیویی بخرید.
راهنمای گام به گام به صورت PDF و ویدیویی ضمیمه‌ی هواپیما شده اند. 3DLabPrint توصیه می کند که پرینت کردن با PLA و در بستر گرم شده انجام شود و شما به یک پرینتر سه بعدی با فضای ساخت حداقل mm 150 x 195 x 195 احتیاج خواهید داشت. همانطور که می توانید در ویدیوی زیر ببینید، هواپیمای Lightning نهایی می تواند به خوبی پرواز کند؛ طبق اظهارات 3DLabPrint شما خواهید توانست که آن را حداقل به مدت 7 دقیقه به صورت تمام-رانش با سرعت های بیش از kph 110 به پرواز درآورید.

3dprint-0021452

Lockheed P-58 Lightning گران تر از بقیه‌ی مدل های 3DLabPrint است، که اغلب در حدود 20 دلار قیمت دارند. با این وجود، این به وضوح، پیچیده ترین مدل آنهاست و به نظر می رسد که طراحیش، با کیفیت ترینِ آنها نیز باشد. مدل های 3DLabPrint همیشه خوب بودند، اما به نظر می رسد که مهارت های طراحان آنها حتی دارد بهتر نیز می شود. اگر طرفدار مدل های هواپیما هستید، این می تواند یک چالش عالی برای پروژه‌ی بعدی شما باشد.

دیدگاه ها بسته شده است

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر