ارسال فایل
تشخیص بیماری سلول های داسی شکل با استفاده از پرینتر سه بعدی
نوامبر 30, 2015
ساخت سلول های خورشیدی انعطاف پذیر با پرینتر سه بعدی
دسامبر 2, 2015

HoloLens جدید مایکروسافت به شما امکان پرینت سه‌بعدی هولوگرامتان می دهد.

عده‌ای از شما که به تازگی اخبار را در دنیای تکنولوژی دنبال کرده‌اند قطعا از آخرین شایعات پیرامون ویندوز ۱۰ مایکروسافت جا نمانده اند. اگر چه هنوز هیچ نسخه‌ای انتشار داده نشده ( انتظار می‌رود که در اواخر ۲۰۱۵ انتشا ریابد)، پیش‌نسخه‌های بیش‌تر و بیش‌تری در حال شکل دادن سیستم جالبی هستند که حول محور یکپارچگی دستگاه و کاربر می چرخد. دیروز، ۲۱ ژانویه، آخرین رویداد خبری در مایکروسافت HQ در ردموند واشینگتون رخ داد که بر امکانات کاربر تمرکز داشت.

اگرچه همه‌ی شایعات ویندوزی برای هر کسی که مکررا با رایانه کار می‌کند (و چه کسی با رایانه کار نمی کند؟) جالب است ولیکن ما یش‌تر به ربط این شایعات به دنیای پرینت سه‌ بعدی علاقمند هستیم.
برای آن عده از شماکه متوجه نشدید، باید بگوییم که از مدت‌ها قبل تا کنون مایکروسافت بدنبال یکپارچه کردن چاپ سه‌بعدی و اسکن در کل محصولات خود بوده است؛ در طول دو سال اخیر، مایکروسافت سه‌بعدی ساز برنامه‌ی کاربردی چاپ سه‌بعدی پلاگ اند پلی‌ای را منتشر ساخته که با سرویس چاپ سه بعدی مبتنی بر ابر همکاری برقرار کرده و Kinec را در نرم‌افزار اسکن گنجانیده است.

HoloLens جدید مایکروسافت به شما امکان پرینت سه‌بعدی هولوگرامتان می دهد.
همه‌ی این موارد نشان می‌دهند که چاپ سه بعدی از همان آغاز بخش کاملی از ویندوز ۱۰ بوده است. پیش‌نسخه‌های دیروز نشان می‌دهند که این طرز تفکرمان کاملا بی منطق نیست. دیروز برای مرحله‌ی مرکزی به ویندوز HoloLens، دستگاه واقعیت مجازی از نوع اکلیس ریفت داده شد که کاملا در همه چیز ویندوز ۱۰ از بازی‌ها گرفته تا اسکایپ و هر چیز دیگری که کاربر از رایانه‌ی شخصی برای آن استفاده می کند ادغام خواهد شد. از آنجایی که این دستگاه‌های در یادآوری همه کس سریع بودند باید ابزاری عالی برای طراحی سه‌بعدی و پرینت سه‌ بعدی باشند.

HoloLens جدید مایکروسافت به شما امکان پرینت سه‌بعدی هولوگرامتان می دهد.

اول از همه، به نظر می‌رسد که هولولنس بر روی تصاویر خیلی تاثیرگذار باشد ولی همچنان کارهایی باید در جهت تحقق آن انجام شود. به این بررسی که راجع به Mashables است نگاهی بیندازید. این بررسی هولولنس را بعنوان قطعه‌ای مهیب از سیم‌کشی و ماشین‌آلاتی بدون پوشش توصیف می‌کند. ولیکن مطابق با گفته‌ی همه‌ی افرادی که تاکنون آن را آزموده‌اند، بخش هولوگرافیکی ماشین عالی کار می‌کند و بُعد کلی جدیدی را به استفاده از رایانه‌ی شخصی اضافه خواهد کرد. مایکروسافت که توسط همان تیمی که Kinecy را به اکس باکس آوردند ساخته شده، قصد دارد تا استاندارد جدیدی را در رایانش سه‌بعدی ایجاد کند.

HoloLens جدید مایکروسافت به شما امکان پرینت سه‌بعدی هولوگرامتان می دهد.

HoloLens جدید مایکروسافت به شما امکان پرینت سه‌بعدی هولوگرامتان می دهد.

اما جالب‌ترین چیز برای ما و چیزی که دیروز در ریموند روی آن تمرکز شد، شمول HoloStudio بود. هولواستودیو برنامه‌ای کاربردی برای هولولنس است که به کاربراجازه خواهد تا اشیاء را در زمان واقعی بصورت سه‌بعدی بسازد. آنچه دیروز ارائه شد بعنوان دیدِ کارمند مایکروسافت بود که اشیای سه‌بعدی را در زمان واقعی می‌سازد. گرچه فقط پوشنده‌ی هولولنس می بینید که واقعا چه چیزی در حال رخ دادن است ولیکن پرسپکتیو آن بر روی صفحه‌ی نمایش بزرگی نیز پخش شد. با استفاده از فرمان‌های صوتی و یک سری ضربات ایجاد شده با دست‌، کوادکوپری پیشرو (در زیر) خیلی زود به واقعیت مبدل شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرینت سه بعدی دستگاه چاپ بنر